Seçim çalışmaları kapsamında Kuşlubahçe’yi ziyaret eden Cengiz Ergün, vatandaşları selamladı, rakiplerine sert sözlerle yüklendi. Özgür Özel’in Manisa’da teşkilatında ve belediyelerde seçim kazanamadığına belirten Ergün, “Bu CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i teşkilatında seçim kazamadığı gibi iki kere belediye seçimlerinde yendim. Sandıktan çıkamadı” diye konuştu.

“FERDİ BEY KANUNLARI DİNLEMEYECEK Mİ?”

Son günlerde su paraları üzerinden algı yaratılmaya çalışıldığını iddia eden Ergün, “Ben açık konuşmayı seven bir insanım ve bugüne kadar hiçbir zaman hayal satmadım. Yalanla dolanla işimiz yok. Neyse dobra dobra söyledik. İzmir, Muğla, İstanbul, Ankara aynı partide. Onlar da büyükşehir. Neden 2 ton su 1 lira değil. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı bütçeyi hesaba katmadan indirimler vadetmek popülizmdir dedi. Oy almak için insanları istismar etmektir.“ dedi.

Manisa’da kaç Hızlı Tren istasyonu olacak? Biri Muradiye'ye... Manisa’da kaç Hızlı Tren istasyonu olacak? Biri Muradiye'ye...

“MASKİ’NİN KAPISINA KİLİT VURDURAMAZSIN”

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu 2019 seçimlerinde suya yüzde 40 indirim yapacağını vaat etti, bunu yapamadığı gibi, üstüne de zam yaptı” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Ergün, “Sonra başkan olunca, ‘yasaya göre İSKİ, maliyeti altında su temini yapamaz’ dedi. İSKİ’yi batırmaya çalışıyorlar. Ben bunu yaparsam yasaya göre suç işlemiş olurum’ dedi, indirim yapamadı. Aynı partinin Aydın Büyükşehir belediye başkanı kanun suyu maliyetinin altına satamazsın diyor. Biz kanuna uyan bir partiyiz diyor. Demek ki Ferdi Bey kanunları dinlemeyecek herhalde Manisa'da. Yapamazsın Ferdi Bey, yapamazsın. Benim hemşehrilerimi kandıramazsın. MASKİ’nin kapısına kilit vurduramazsın. 780 mahallenin 265 tanesinin altyapılarını yapan bir başkanım ben. Bir mahalle muhtarı gelecek altyapı yap diyecek, ben suyu 1 lira yaptım yapamam mı diyeceksin? Arıtma tesislerini çalıştırmayacak mısın? Branşmanları yapmayacak mısın? Davulun sesi uzaktan hoş geliyor.. Burada söylenecek tek bir şey var. Atma Ferdi din kardeşiyiz” diye konuştu.

Mahalle toplantısının ardından Başkan Ergün, vatandaşlarla hatıra fotoğrafları çektirdi.

Editör: Murat Yalçın