ZAMLI ELEKTRİK FATURALARINA TEPKİ BÜYÜK

banner297

Bu ay kabarık gelen elektrik faturaları büyük tepki görüyor. Manisalılar da faturalardan dert yandı.

Ekonomi 23.08.2021, 12:23 23.08.2021, 12:27
ZAMLI ELEKTRİK FATURALARINA TEPKİ BÜYÜK

En son 2021 Temmuz'da yüzde 15 zamlanan elektrik faturaları sosyal medyada vatandaşın en çok tartıştığı gündem oldu.

Enerjiye gelen zamlar büyük hayal kırıklığı yarattı. En son temmuz ayında yüzde 15 zamlanan ve 2019 Ocak’tan bu yana toplamda yüzde 33 zamlanmış olan elektrik faturaları bu sabah sosyal medyada gündem oldu.

Twitter’da da gündem maddesi haline gelen ‘elektrik faturaları’ etiketi altında vatandaşlar, fatura tutarlarını paylaşarak pahalılığa dikkat çekti. Cep yakan tutarlar arasında aylık 500 TL ödeyen de var, 700 TL ödeyen de…

Türkiye, 2021 Temmuz’una yüzde 15 elektrik, yüzde 12 doğalgaz zammıyla girmişti. Yılbaşından bu yana doğalgazdaki zam yüzde 17.7, elektrikteki zam ise yüzde 22’yi buldu.

Bu ay kabarık gelen elektrik faturaları büyük tepki görüyor. Manisalılar da faturalardan dert yandı. Manisalı vatandaşlar da elektrik faturalarındaki ödeme ücretini görünce tepkisini sosyal medyada dile getirerek, faturalar karşısında büyük şaşkınlık yaşadıklarını ifade ettiler.

ÖDEME ÇİLESİ
Öte yandan Manisa'daki elektrik ödeme noktaları önünde uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşlar sıcağa rağmen zamlı elektrik faturaları ödemek için sıra bekledi.
 

Yorumlar (5)
kılıç 13 ay önce
Bizi bu duruma getirenlerin Allah belasını versin...
. 13 ay önce
olsun ben 50 tl sini öderim..
Korkmaz 13 ay önce
Haram sıkkım olsun
SOYGUN. sesimi duyun 13 ay önce
ayda sadece işim icabı 8 gün evde kalıyorum ve nöbetimden dolayı o zaman içinde de uyuyorum. ekim 2020 de evime taşındım ilk ay devamlı evimde idim kasım 2020 de de aynı şekilde evimde idim. daha sonmra dediğim gibi ayda 8 gün evimde kaldım işim gereği. temmuz ayına kadar. hatta nisan ve mayıs aylarında 2 ay pençe şimşek harekatına görevlendirildim hiç evimde değildim. evimde sadece buzdolabım takılı durumda idi. ekim ve kasım 2020 aylarında klima kombi aydınlatma vs 230 Tl lık elektrik kullanmışım kasım ayında da aynı şekilde daha sonra Aralık tan haziran sonuna kadar ( nisan ve mayıs ta hiç evde yok iken) aylık 65-80 tl fatura gelmiş. temmuz ayında tekrar evimde bulunma sürem arttı ve klima kullandıö aydınlatma 250 TL elektrik geldi bir de ilave 660 tl fatura 6 taksit e bölünmüş. Bu nedir diye sordugumda ekim - kasım da çok kullanmışsınız sonra azalmış kullanımınız temmuz da normale dönmüş bunun için az kullandığınız dönemlerde saatte bir hata vardır diye ortalamadan ücretlendirme hesaplanuıp aradaki fark 6 taksitte alınacak denildi. SOYGUN BU SOYGUNNNNNNNNNNNNNN. Kullanmadığım evde olmadığım görevli olarak Iraj ta bulunduğum sürelerin bile elektrik parasını alıyorlar. YAZIKLAR OLSUN: Ben ırak ta bu vatan için mücadele verirken kullanmadığım elektriğin parasını fatura ediyorlar. Kime nasıl kimi şikayet edeceğim bilemiyorum. Sesimi duyun lütfennnnn
Öz Manisalı 13 ay önce
Ülke insanına bu kadar zulüm eden hükümet cumhuriyet tarihinde gelmedi. Her şeyinle Allah a havale ediyorum. Görmeyen gözle destek verenleride.
27
açık