MANİSA'DA ÜRETİM YAPAN FİRMANIN YANITI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Ferrero firmasının ürettiği dünyaca tanınan çikolata firmalarından Nutella, ürünlerinin helal sertifikalı olup-olmadığı sorusuna cevap verdi. Sosyal medyada bir kişinin 'Nutella helal mi?' sorusuna, 'Hayır, helal değil' diyen firma, gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.

Ekonomi 16.09.2020, 19:49
MANİSA'DA ÜRETİM YAPAN FİRMANIN YANITI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Manisa'da üretim yapan İtalyan çikolata firması Ferrero tarafından üretilen Nutella, helal olmadığını açıkladı. Sosyal medyadan sorulan soruya karşı 'Hayır, helal değiliz' yanıtı tepkilere yol açtı.

Gelen tepkiler üzerine geri adım atan Nutella, hatalı tweet attıklarını söyleyerek özür diledi.

Firma, ''Dünya çapında satılan tüm Nutella, Helal tüketime uygundur. Nutella üreten endüstriyel tesislerin% 90'ından fazlası halihazırda üçüncü bir şahıs tarafından Helal sertifikasına sahiptir ve geri kalan fabrikaları sertifikalandırma sürecindeyiz. Daha önceki tweet'imizde yaptığımız hatadan dolayı özür dileriz'' açıklamasında bulundu.

Yorumlar (4)
Huysuz 1 hafta önce
Bu salakça soruya bende aynı cevabı verirdim bu kadar salağın olduğu bir ülkede bu cevap normaldir.
İLKER 1 hafta önce
Nutellaya işe girebilmek için torpil yarıştıranlar,Giremeyince helal mi sorusu soruyor..nutelleda işe girip yüksek maaş alınca bu para helal mi diye soran yok.İkiyüzlüsünüz...
oktay 1 hafta önce
Saçma sapan işler Nutella dünya markası olmuş helal değilmiş diye kızanlar biz ne üretiyoruz ülke olarak siz asıl buna bakın
manisalı 1 hafta önce
bu soruya böyle aşalyıcı ve dalga geçer gibi cevap verilmesi burayı yönetenlerin sizlere bakış açısını gösteriyor. bu firmanın ürünlerini derhal ülkede satışı yasaklanmalı halkımızda helal olsa dahi bu zihniyetteki firmanın ürünlerini almamalı.
19
açık