Cumhuriyet Halk Partisi Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Gülşah Durbay seçim çalışmalarına son sürat devam ediyor. Manisa ve Şehzadeler’in turizmden hakettiği payı alamadığını dile getiren Durbay, “Manisamız, Spil Dağı’nın eteklerinde kurulan, milattan 25 bin yıl öncesine kadar uzanan tarihiyle bambaşka bir şehirdir. Şehzadeler tabiri yerindeyse Manisa’nın tam da kalbi olan ilçemiz. Bu kadar doğal güzelliğin, tarihin olduğu bir şehir ne yazık ki turizmden hiç pay alamıyor. Şehzadeler’in turizm geliri yok denecek kadar az. 1 Nisan tarihinde göreve geldiğimizde Şehzadeler turizmden hakettiği değeri almaya başlayacak” dedi.

MANİSA DÜNYA TİCARET MERKEZİ OLACAK

Yapacakları çalışmalarla yerli ve yabancı turistleri şehre çekeceklerini anlatan CHP’li Durbay, “Spil dağının birbirinden eşsiz doğal güzellikleriyle, Manisamızın binlerce yıllık tarihiyle, yerli ve yabancı turist akını başlayacak. Turizm, Şehzadeler ilçemiz için en önemli gelir kaynaklarından biri haline gelecek. Avrupa’nın 4. Yatırım kenti Manisamızı Dünya Ticareti’nin buluşma noktası yapacağız. Tarihi İzmir Limanı’na ve OSB’ye yakınlığı ile Şehzadeler hak ettiğini kazanacak. Manisa tarihi ipek yolunda Türkiye’nin Avrupa ve dünyaya açılan kapısı olacak. Fuar merkezi ile binlerce vatandaşımız istihdama kavuşacak” diye konuştu.

“MESİR FESTİVALİNİ TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIZ”

4 yıldır yapılmayan ve tekrar bu yıl yapılacak olan Mesir Festivali’ne değinen Durbay, “Yanıbaşımızda İzmir’in birçok ilçeleri festivaller düzenliyor. Karaburun Nergis Festivali, Alaçatı Ot Festivali, Urla Enginar Festivali gibi birçok örnek var. Manisa’nın yüzyıllardır süregelen Mesir Festivali ne yazık ki 4 yıldır yapılmıyor. Göreve geldiğimizde Mesir Festivali hakettiği değeri bulacak. Mesir’i tüm dünyaya tanıtacağız. Şehrimizin değerlerine sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Ekmeğin 7.5 TL olduğu kentteki bu lokantada yemekler 20 TL Ekmeğin 7.5 TL olduğu kentteki bu lokantada yemekler 20 TL

Editör: Murat Yalçın