Onlara değil Meteorolojiye inanın! 

Sosyal medyada hava durumu verilerini kendi şahsi yorumlarıyla paylaşan sayfa ve grupların sayısı arttı. Haber kaynağı olmaksızın yapılan paylaşımlarla vatandaşlar yanlış yönlendiriliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıda bulundu. Açıklamada, "Vatandaşlarımızın bu süreçte Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılacak meteorolojik değerlendirme ve uyarıları takip etmesi önem arz etmektedir" denildi.

ÇEVRE 16.09.2020, 16:16
Onlara değil Meteorolojiye inanın! 

Meteorolojiden sosyal medyada kendi yorumlarıyla hava durumu paylaşımı yapanları uyardı. Son dönemde sosyal medyada hava durumu verilerini kendi şahsi yorumlarıyla paylaşan sayfa ve grupların sayısı arttı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı hava durumu uyarısının ardından "Vatandaşlarımızın bu süreçte Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılacak meteorolojik değerlendirme ve uyarıları takip etmesi önem arz etmektedir" uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle:

"Yurdumuzun, Cuma gününden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen, KUVVETLİ RÜZGARLARA ve YAĞIŞLARA sebep olabilecek alçak basınç ve buna bağlı cephe sisteminin etkisi altına gireceği tahmin edilmektedir. Bu sistem kurumumuz tarafından takip edilmektedir. Vatandaşlarımızın bu süreçte Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılacak meteorolojik değerlendirme ve uyarıları takip etmesi önem arz etmektedir"

Yorumlar (0)
21
açık