Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır’dan BYD açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır’dan BYD açıklaması

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde iki mahallede çıkan orman yangınları Orman İşletme Müdürlüğü ile Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerinin çalışmalarıyla tamamen kontrol altına alındı.
Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Akgedik ve Osmancalı mahallelerindeki ormanlık alanlarda yangın çıktı. İlk başlayan Akgedik Mahallesi’ndeki yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 uçak, 3 helikopter, 15 arazöz, 6 su ikmal ve 2 dozer ile Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından hem karadan hem de havadan müdahale edildi.
Rüzgarın etkili olduğu bölgede yangının yerleşim yerine sıçramaması için ekipler yoğun çaba harcarken yangın tamamen söndürülerek soğutma çalışmalarına başlandı.
Öte yandan Yunusemre ilçesine bağlı Osmancalı Mahallesi'nde de aynı saatlerde başka bir orman yangını daha meydana geldi. Orman İşletme Müdürlüğü ile Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin yoğun çaba sarf ettiği yangın kontrol altına alındı.
Yangınların çıkış sebebinin belirlenmesi amacıyla çalışma başlatıldı.

TOKİ’DEN GELEN GÖRÜNTÜ KAFALARI KARIŞTIRDI  
TOKİ sakinlerinin çektiği bir görüntüde yangın devam ederken başka bir anında kasıtlı olarak bir yangının daha çıkarıldığı iddia edildi. Görüntüde bir kişi yangını başka birisinin kasıtlı olarak başlattığını iddia ederken görüntüyü çeken kişi ise kozalağın fırlaması sonucu ikinci yangının başlamış olabileceğini ifade ediyor.   

Editör: Murat Yalçın