En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Ünlü Ressam Hidayet Gültekin Manisahaberleri.com'un canlı yayın konuğu oldu

GENEL 25.06.2020, 14:53

35 yıldır resim sanatıyla ilgilenen Ünlü Ressam Hidayet Gültekin, Manisahaberleri.com YouTube kanalının canlı yayını konuğu oldu. Ressam Gültekin, Manisahaberleri.com Yazı İşleri Müdürü Diyar Aslan ile resim sanatını konuştu.

 Manisa'da yaptığı resimler ve sanatıyla 7'den 70'e herkesin takdirini toplayan Ressam Hidayet Gültekin, Manisahaberleri.com YouTube kanalının canlı yayını konuğu oldu.

 Manisahaberleri.com Yazı İşleri Müdürü Diyar Aslan'ın sorularını yanıtlayan Gültekin, sanatın toplumdan bağımsız olmayacağını söyledi. 

Manisa'da birçok okul bahçesi ve trafoyu resimleriyle süsleyen Ressim Gültekin, 50 yıl öncesini resmettiği eski Manisa tablosu ile 300 yıl öncesini anlatan Kurşunlu Han tablosunu yorumladı.

Gültekin, duvara çizdiği tavus kuşu resmindeki detayları anlattı.

Ressam Gültekin, gençlere kültürel konuda geliştirmeleri için önerilerde bulundu.

HİDAYET GÜLTEKİN KİMDİR?

İşletme mezunu olan Ressam Hidayet Gültekin, resim sanatına lise öğrencisiyken ilgi duyar. Sivas’ta ressam ve heykeltraş Selahattin Aydemir’in atölyesinde 6 yıl çalışır. Camilerde motif işlemeciliği, dekorasyon işleriyle uğraşır. 1996’da Manisa’ya gelir.  14 kişisel sergi ve pek çok karma sergi açar. Manisa’da trafoların boyanmasını işini tamamlar ve trafoların güzel bir görünüm kazanmasını sağlar. Evinin terasını resim atölyesine çevirir. Valilik projesi gereği 28 okulun iç ve dış duvarlarına ücretsiz olarak çizgi film karakterleri, Atatürk ve Türk büyüklerinin resimlerini yaparak okulun içine ve dışına sanatsal bir boyut getirir. Ressam Hidayet Gültekin, Almanya, Hollanda, İsviçre, Fransa, Belçika gibi birçok Dünya ülkesini gezerek farklı sanatçılarla tanışma fırsatı bulur. Ressam Hidayet Gültekin,  10 yıl Taytanlı İlhan, Hafsa Sultan, Kazım Karabekir, Ahmet Tütüncü İlköğretim Okullarıyla, 85. Yıl Çok Programlı Lisesi’nde görev alır. Bu okullarda bir taraftan öğrencilerin güvenliğini sağlarken diğer taraftan sosyal çalışmalarda önemli rol üstlenir. Bu süre zarfında düzenlenen okul gecelerinde de korolara bağlaması ile eşlik eder. Ressam Hidayet Gültekin, sanatsal ve sosyal çalışmalarını Manisa Atabey Anaokulu’nda sürdürmekte olup ayrıca Kurşunlu Han'da bulunan resim atölyesinde sanatsal çalışmalarına devam etmektedir.

Yorumlar (0)