Kaldırım İşgali ve Dilencilere Geçit Yok

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler Turgutlu’da, sorumlu oldukları caddelerde kaldırım işgali ve dilencilere yönelik denetim gerçekleştirdi. Özellikle Atatürk Bulvarı’nda yapılan denetimde, esnaf işgaller noktasında uyarılırken, mübarek günleri fırsat bilen dilencilere de geçit verilmedi.

Turgutlu 07.04.2016, 13:05
Kaldırım İşgali ve Dilencilere Geçit Yok
Manisa merkezin yanı sıra ilçelerde de sorumlu oldukları caddelerde çalışmalarını sürdüren zabıta ekipleri, Turgutlu’da kaldırım işgali ile birlikte dilencilere yönelik denetim yaptı. Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Aydoğan İra, yürüttükleri çalışmalardan vatandaşların memnun olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanlarında Zabıta olarak her türlü önlemi aldıklarını ifade eden İra, “Özellikle esnafımızdan kaldırım işgalleri ile ilgili daha hassas olmalarını istiyoruz. Esnafımız kendi cephelerinde 60 santimden fazla kaldırımları işgal etmesinler. Bu konuda ekiplerimiz ilgili uyarıları yaptı. Çünkü vatandaşlarımızın rahatça kaldırımda yürümelerini ve alışveriş yapabilmeleri gerekiyor. İşgallerin devam etmesi durumunda cezai işleme maruz kalacaklarını esnaf arkadaşlarımızla paylaştık” dedi.
Dilencilere İzin Verilmedi
Manisa’da son dönemde dilencilerle ilgili yoğun bir mesai harcadıklarını da sözlerine ekleyen İra, “Mübarek günleri fırsat bilen dilencilere izin vermiyoruz ve gerekli işlemleri yapıyoruz. Vatandaşlarımız da bu konuda dikkatli olsunlar. Bu kişilere kesinlikle itibar etmesinler” diye konuştu.

Yorumlar (0)