KAHVEHANE ESNAFI TEPKİLİ

banner297

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle faliyetlerine ara verilen kahvehaneci esnafları sosyal medya hesaplarından yayınladıkları videolarla seslerini duyurmaya çalıştı.

TURGUTLU 23.11.2020, 14:29 23.11.2020, 14:53

Turgutlu'da seslerini hiç bir siyasi parti başkanına yada kurum yetkilisine duyuramadıklarını anlatan kahveci esnafları, "Nerede bu şehrin siyasetçileri" diyerek, AK Parti, CHP ve MHP ilçe Başkanlarına seslendiler.

İşyerlerinin kapanması nedeniyle evlerine ekmek götürecek imkanlarının kalmadığını söyleyen esnaflar, sosyal medya hesaplarından paylaştıkları videolarla seslerini duyurmaya çalıştı.

Turgutlu'da Kahveci esnaflarından Süleyman Er, yaptığı paylaşımında; "Kovid-19 salgını nedeniyle iş yerlerimiz kapandı. Kiramızı, vergi borçlarımızı, elektrik ve su borçlarımızı ödeyemiyoruz. Bizlere yardım edebilecek kimse yok. Oda başkanımızdan başka kimse sesimizi duymuyor. Buradan AK Parti, MHP ve CHP Turgutlu İlçe Başkanlarına sesleniyorum, sizler neredesiniz. Bu esnafların hali ne olacak? AK Parti, CHP ve MHP Milletvekillerine de sesleniyorum, "Bu esnafların hali ne olacak. Esnaflar eve ekmek götüremez oldu. Lütfen buna bir çözüm bulun." AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı hiç bir esnafı ziyaret etmiyorsunuz. Siz iktidardasınız. Aynı zamanda MHP Turgutlu İlçe Başkanına da sesleniyorum, neden bu esnafları ziyaret etmiyorsunuz. Esnafların sıkıntılarıyla neden ilgilenmiyorsunuz."dedi.

Bir diğer kahveci esnaflarından Zafer Başçivici'de, "Alınan yasaklama kararlarıyla birlikte işyerlerimizi kapattınız. Oda Başkanımız Cenk Vatansever bizim içimizdekilere tercüman oldu. Tek başına elinden geldiğince mücadele ederek bizlerin arkasında duruyor. Hiç bir siyasi iradeden, hiç bir kuruluştan destek almadan ne kadar baş edilebilir ? Biz işyerlerimizi kapattık ve ertesi gün ne iş yapacağız diye, evimize ekmeğimizi nasıl götüreceğiz diye, dükkan ve evlerimizin kiralarını nasıl ödeyeceğiz diye uyku uyuyamaz hale geldik. Sizlerden ricam oda başkanımız Cenk Vatansever'e, destek olun. Bize gelmezsiniz fakat başkanımız bizim adımıza sizin yanınızda. Onunla görüşüp bu meseleye ortak bir çözüm bulmanızı istiyoruz. Tüm siyasi partilerden bu desteği bekliyoruz." 

Turgutlu Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Cenk Vatansever'de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Pandemi nedeniyle ilk önce kahvehane ve benzer işyerleri kapatılıyor. Devlet büyüklerimiz ve Turgutlu'da siyasiler bir gün gelip, nasıl geçiniyorsunuz demedi. Benim kiram var, süper lig maçları için aboneliklerim var. Salgın devam ederken Turgutlu'da hiç kimse “Ne sorununuz var?” diye gelip sormadı. Genelgeye uymak zorundayız, ancak esnaflarımıza bu kısıtlamalar sürecinde bir destek verilmedi. Ben oda başkanı olarak üyelerimin sorularına cevap veremez hale geldim. Bizler sabah uyandığımızda işsiz bir adam olarak, akşam eve ekmek nasıl götüreceğimizi düşünmeye başladık. Allah bizlere yardımcı olsun, dileğim bu zor günler inşaallah bir an önce sona erer."

Yorumlar (1)
Vatandaş 2 ay önce
Sen ekmek ye diye millet virüsten ölsün mü? Hiç bir tedbir alınmıyor, bütün buruna sigara içiliyor.
10°
parçalı bulutlu