Yusuf Alyüz atletizmde Türkiye Şampiyonu

banner297

20 yaşındaki işitme konuşma engelli sporcu Yusuf Alyüz, 16-17 Haziran tarihlerinde Ankara'da yapılan Türkiye İşitme Engelliler Atletizm Şampiyonası'nda yüksek atlamada altın madalya kazandı.

Spor 22.06.2021, 13:03
Yusuf Alyüz atletizmde Türkiye Şampiyonu
banner388

Manisa Sağırsporlu genç sporcu, Yüksek Atlama'da 1,66 m derecesi ile Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Yusuf bu başarısıyla İşitme engelliler Atletizm Milli Takımı'na seçildi.

Manisa Sağırspor Başkanı Bilal Cansu, başarıların devamının geleceğini kaydederek, "Pandemiye rağmen futbol, atletizm ve hentbol branşlarında Türkiye Şampiyonalarına katılan ilimiz işitme konuşma engelliler spor kulübümüz Manisa Sağırspor, işitme engelli gençliğini; sporun verdiği özgüven, kişilik gelişimi ve sosyal hayata uyum gibi ulvi değerleri aşılamak yanında ayrıca başarılı faaliyetleri ile engelli gençliğinin ufkunu açmaya ve ilimizi engelli sporunda başarılı bir şekilde temsili görev bilmektedir. Ankara'ya şampiyona için gidiş gelişimize araç vererek destek olan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Yunus Öztürk'e çok teşekkür ediyoruz. Vermiş oldukları desteğe sporcumuzun altın madalya alarak ve milli takıma seçilerek gösterdiği başarı ile en güzel teşekkürü edebilmiş olmanın gururunu yaşıyoruz." dedi.

Yorumlar (2)
Yusuf 1 ay önce
Paylaştı için çok teşekkür ediyorum
Berat 1 ay önce
Nereye gidiyor
33
açık