Turnuva Şampiyonu Magnesia Gençlik

banner297

Şehzadeler Belediyesinin düzenlemiş olduğu Takımını Kur, Şampiyon Ol Mahalleler arası futbol turnuvası sona erdi. Geçtiğimiz ay 26 takımın katılımıyla başlayan turnuva Diriliş Gençlik ve Magnesia Gençlik takımları arasında oynanan şampiyonluk karşılaşması ile sona erdi. Şampiyon olan takım düzenlenen ödül töreninde ödülünü Başkan Çelik’ in elinden aldı.

Spor 06.06.2016, 15:33 06.06.2016, 15:39
Turnuva Şampiyonu Magnesia Gençlik
banner388
Şehzadeler Belediyesinin düzenlemiş olduğu Takımını Kur, Şampiyon Ol Mahalleler arası futbol turnuvası sona erdi. Geçtiğimiz ay 26 takımın katılımıyla başlayan turnuva Diriliş Gençlik ve Magnesia Gençlik takımları arasında oynanan müsabaka ile sona erdi. Maç sonunda rakibi Diriliş Gençlik’ i 2 – 0 mağlup eden Magnesia Gençlik şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Takımını Kur, Şampiyon Ol Futbol turnuvasının şampiyonu Magnesia Gençlik takımı Atatürk Olimpik Spor Kompleksinde düzenlenen törende Şampiyonluk kupası ve ödül çekini Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ in elinden aldı. Atatürk Olimpik Spor Kompleksi halı sahasında düzenlenen ödül törenine Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ in yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili İbrahim Onaylı, Başkan Yardımcıları Bilal Demir, Ahmet Songüler, ASKF Başkanı İsmail Aydın, İl Hakem Kurulu Başkanı Akif Uğurdur ve çok sayıda futbol sever genç katıldı.

“AMACIMIZ MAHALLELER ARASI KAYNAŞMAYI SAĞLAMAK”
Turnuvayı düzenleme amaçlarının Mahalleler arası kaynaşma ve dayanışmayı sağlamak olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyemizin düzenlemiş olduğu Mahalleler arası “Takımını Kur, Şampiyon Ol” futbol turnuvasında başarı elde eden 1.yi, 2.yi, 3.yü, 4.yü ve en centilmen seçilen takımımızı tebrik ediyorum. Bu projemizi hayata geçirirken istedik ki Şehzadeler’ in Mahalleleri arasında bir kaynaşma olsun. Tüm mahallelerimiz için bir halı saha futbol turnuvası düzenledik. Düzenlediğimiz bu turnuvamıza 26 takımımız katıldı. 16 ila 26 yaş aralığındaki yedekleri ile birlikte 10’ ar kişiden oluşan takımlarımız bugüne kadar hakemlerimiz gözetiminde müsabakalarını yaptılar. Bu gün yapılan final maçları ile de Magnesia Gençlik takımı 1., Diriliş Gençlik 2., Kartal Gençlik 3. ve Muhacir Gençlikte 4. Takım oldu. Bunun yanı sıra Yeni Nesil Gençlik takımımız da en centilmen takım olarak seçildi. Bugün burada şampiyon olan takımımıza 5 bin TL, kupa ve altın madalyalarını takdim edeceğiz. 2. Olan takımımıza 3 bin TL, Kupa ve gümüş Madalya,3.takımımıza 2 Bin TL ve bronz madalya vereceğiz. 4.olan takımımıza ve en centilmen seçilen takımımıza da madalyalarını takdim edeceğiz. Burada asıl olan ödül kazanmak değil, asıl olan spor yapmak, spor’ u yaygınlaştırmak. Tüm gençlerimizin, mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın sporla iç içe olmalarını temin etmek.Bu turnuvaya katılan 26 takımda ki 260 kardeşimizi kutluyorum, hepsine teşekkür ediyorum. Spor’ a olan desteğimiz bugüne kadar hep devam etti. Şehzadeler Belediyesi olarak her zaman spor ’un ve sporcunun yanında olacağız ve 7’ den 70’ e herkesin spor yapmasına teşvik edeceğiz. Bu yön de çalışmalara ve projelere imza atmaya devam edeceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu yıl ki sloganı çok güzel spor’ da gönüller yapmaya vesile olmalı, kardeşliğe vesile olmalı aramızda ki sevgiyi, saygıyı ve muhabbeti arttırır diyorum. İnanıyorum ki burada yeni yeni arkadaşlıklar, kardeşlik ilişkileri oluştu ve 260 yeni arkadaş elde etmiş oldunuz. Bu turnuvaya katılan herkesi tekrardan tebrik ediyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Çelik ve beraberindekiler sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

 
Yorumlar (0)
31
açık