ŞAMPİYONAYA MANİSA’DAN 7 SPORCU KATILACAK

banner297

Pandemi dolayısıyla yaklaşık iki yıla yakın yarışma yüzü görmeyen Bedensel Engelli yüzücüler Bedensel Engelliler Federasyonun Gaziantep Reglamanını açıklamasıyla uzun bir aradan sonra yarışma heyecanı yaşayacak. Manisa ekibi 7 sporcu ile şampiyonaya katılacak.

Spor 08.08.2021, 16:12 08.08.2021, 16:21
ŞAMPİYONAYA MANİSA’DAN 7 SPORCU KATILACAK

Haber: Ahmet Ünsal

10-12 Ağustos tarihleri arasında Gaziantep’te yapılacak olan Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonluğuna Türkiye’nin birçok yerinde çok sayıda kulüp ve sporcu katılacak.
Federasyon yüzme şampiyonluğu dolayısıyla yarışmaya katılacak olan yarışmacılardan aşı kartı talebinde bulunurken aşısı olmayanlara ise Covid testini zorunlu kıldı. Yarışmaların seyircisiz şekilde yapılacağı reglaman aracılığı ile tüm kulüplere duyurulurken üç gün sürecek Türkiye Şampiyonasında Sevilay Öztürk, Beytullah Eroğlu,Sümeyye Boyacı, Emine Avcu, Muhammet Keskin’in yanı sıra çok sayıda milli sporcu yarışmalarda derecelerini test edecekler.

Manisa Su Sporları Kulübü adına şampiyonaya katılacak olan 7 sporcu antrenörleri Nurettin Karanarlık nezaretinde tüm hazırlıklarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Atatürk Olimpik Tesislerinde 50 metre ve 25 metrelik havuzlarda tamamladılar.
Manisalı yüzücüler Muhammet Keksin, Deniz Ünsal, Zümra Aynurlu, Ferzan Özkan, Batuhan Çiltaş, Mehmet İlerü ve Can Gündoğdu Gaziantep’Te yapılacak olan Türkiye Yüzme Şampiyonasından çok iyi derecelerle döneceklerine inandıklarını belirttiler.

Yaklaşık 17 yıla yakın Manisa’da Bedensel Engellilerin yüzme sporunu yapmasına öncü olan Bedensel Engelliler Spor İl Temsilcisi Ahmet Ünsal ise “Federasyonumuz pandemi dolayısıyla yarışmalara bir süre ara vermek zorunda kalmıştı. Kulüplerin ısrarlı yarışma talebi federasyonca değerlendirilmesi sonrası şampiyona tarihi belirlendi. Bu yarışa katılan tüm sporcular gelinen noktada durumlarının ne olduğu görme imkanı bulacaklar. Türkiye Milli Takımın iskeletini yıl sonunda yapılacak olan ikinci yarışlar belirleyecek. Manisa ekibi olarak milli takıma birden fazla sporcu vermek istiyoruz. Bize katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz” dedi

Bedensel Engelli Sporculara kucak açan iş insanı Uğur Üstünel de “Bu çocuklar bizlerin birer değerleridir. Onların spor yapmaları ve kendi özgüvenlerini bulmaları bizleri mutlu ediyor. Manisa Su Sporları Takımının Gaziantep’teki şampiyonadan birçok madalya ile döneceklerinden hiç kuşkumuz yok. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu