MANİSA FK’NIN TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜNE FENERBAHÇELİ İSİM

banner297

Haber: Ahmet ÜnsalBir hafta önce umutlarla Manisa FK’nın teknik direktörlüğü görevine getirilen Naci Şensoy’un çıktığı ilk Adanaspor maçında 3-0 net skorla yenilmesinin ardından yaşanan deprem sonrasında görevine son verilmesinin ardından takımın yeni teknik patronun kim olacağı sorusuna yanıt geldi. Bir zamanlar Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü görevinden bulunan Aykut Kocaman’ın yardımcılığında bulunan ve sonrasında Fenerbahçe ile yolları ayrılan Turgay Altay Manisa FK‘nın yeni teknik direktörü oldu.

Spor 19.10.2021, 12:06 19.10.2021, 12:11
MANİSA FK’NIN TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜNE FENERBAHÇELİ İSİM

Haber: Ahmet Ünsal

Bugüne kadar hiçbir takım çalıştırmamış olan 41 yaşındoaki teknik direktör Turgay Altay, prolinaslı olduğu belirtildi.
Manisa FK yönetimi yeni teknik direktör Turgay Altay ile prensipte anlaşmaya vardığı yarın Manisa’da olacağı ve kendisini Manisa FK teknik direktör yapacağı sözleşmeye imza atacağı ve Cuma günü Ankara’da oynanacak olan Ankaragücü maçında takımın başında çıkacağı belirtildi.

TURGAY ALTAY KİMDİR? 

1980 yılının Şubat ayında dünyaya gelen başarılı teknik adam İstanbul doğumludur. Henüz 9 yaşında iken Fenerbahçe Futbol Okulu’na adım atmıştır. 10 sene kadar her yaş grubunda yer almış, 9 şampiyonluk yaşamıştır. 1999 ve 2000 sezonunda İstanbulspor A2 takımına transfer olmuş ancak daha öncesinde yaşadığı sakatlığı nüksetmiş ve futbol kariyerine son vermek zorunda kalmıştır. Futbol kariyerini noktaladıktan sonra, teknik direktör ve antrenör olmak için kariyerini o yönde ilerletmeye karar vermiş, ilerleyen süreçte hem akademik, hem de yurt dışında eğitim almıştır.
Pro Lisans sahibi olan Turgay Altay, Aykut Kocaman çalıştığı dönemde Kocaman’ın analisti olarak görev yapmıştır. Bir çok kaynakta da belirtildiği üzere Aykut Kocaman ile akraba’dır.
2004 yılında antrenörlüğü başlamış, daha önce Fenerbahçe ekibinde, Mini Minikler Ligi Şampiyonluğu ve Mini Minikler Türkiye 3.’lüğü elde etme başarısı göstermiştir.
Esin aldığı ekollerin başında Ralf Ragnick’in geldiğini dile getirmiştir. Ragnick’in çok önemli bir futbol filozofu olduğunu ayrıca, Roger Schmidt, Nagelsmann, Jesse March, Jürgen Kloop ve son dönemde Hanse Flick’in de modern oyun tarzının temsilcileri olduğunu belirtmiştir.

Yorumlar (0)
28
açık