Manisa FK Teknik Direktörü Serkan Özbalta, Çorum FK galibiyetini değerlendirdi

banner297

Çorum FK galibiyeti sonrası konuşan Manisa FK Teknik Direktörü Serkan Özbalta, “Manisa’daki insanların sevinçlerine ortak olabiliyorsak, evlerinde aldığımız skorlarla huzurlu edebiliyorsak ne mutlu bize” diye konuştu.

Spor 27.01.2021, 16:49
Manisa FK Teknik Direktörü Serkan Özbalta, Çorum FK galibiyetini değerlendirdi

Manisa Futbol Kulübü, Misli.com 2. Lig Beyaz Grup 20. hafta mücadelesinde sahasında ağırladığı Çorum FK’yı 1-0 mağlup etti. Teknik Direktör Serkan Özbalta, Çorum FK galibiyetinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Ligin ikinci yarısının çok zorlu geçeceğini bildiklerini kaydeden Serkan Özbalta, “Sağlıklı bir ortamda güzel bir kamp dönemi geçirdik. Ligin ikinci yarısının çok zor olacağını öngörebiliyorduk. Oyuncularımızla da bunu paylaştık. İkinci yarılar sıkı geçer, ikinci yarılarda takımlardan oyun bekleme ihtimali azdır. Bunun bilincindeyiz. Ligin ilk yarısını lider bitiren bir Manisa FK takımı olunca rakiplerde bize bakışının farklı olacağını biliyorduk. Bugün 1-0’lık bir galibiyet. Galibiyeti elde ederken 8-9 tane net pozisyonumuz var. İyi oyun oynamaya çalışıyoruz. Kötü bir zemin vardı ama bu işin bahanesi yok. Hep beraber, kulüp başkanımızdan aşçımıza kadar, hocalar, oyuncular herkes taşın altına elini sokup bu gemiyi hangi fırtına olursa olsun, hangi sahada olursa olsun limana yanaştırmak zorundayız. Amacımız bu. Bu amaçla çalışıyoruz. Oyuncularımızın çok büyük özverisi var. En önemlisi de yürekleriyle ve gönülleriyle her şeye katlanabiliyorlar. 17 tane daha müsabakamız var. Kolay olmayacak, sıkı olacak, sağlam olacak. Belki bazen inişlerimiz olacak, belki skora yansımayacak ama oyuncularım zihinsel olarak çok dayanıklı olacaktır. Bunu oynadığımız 19 müsabakada gösterdiler. Hepsinin alınlarından öpüyorum. Manisa’daki insanların sevinçlerine ortak olabiliyorsak, evlerinde aldığımız skorlarla huzurlu edebiliyorsak, bu zevki Manisalılara tattırabiliyorsak ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
serdar 1 ay önce
Zor maçlar bizi bekliyor. Ciddiyetle, azimle biz bu işin üstesinde geliriz. Bu sene şampiyonuz İnşAllah. Manisa Fk ya başarılar.
8
açık