DUMAN’DAN 3.5 MİLYON TL’LİK YATIRIM SÖZÜ!

banner297

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, Manisalı atletlerin tartan pist sorununu çözeceklerinin sözünü verdi.

Spor 14.11.2015, 10:30
 DUMAN’DAN  3.5 MİLYON TL’LİK  YATIRIM SÖZÜ!

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Manisalı atletlerin, ulusal ve uluslararası şampiyonalardan madalya ile dönmesi, giderek olmazsa olmaz bir hal alan tartan piste bağlı. Cuma günkü haberimizde bu sorunu gündeme taşımış, “Manisalı atletler tartan pist istiyor” manşetini atmıştık. İl Temsilcisi Halil Çıkrıkçılar, sporların anası olarak kabul edilen atletizmde faal sporcu sayısının artması ve arzulanan başarının gelmesi için tartan pistin mutlaka yapılması gerektiğine dikkat çekmişti.

SAVAŞ DUMAN SÖZ VERDİ

Konuyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman’dan müjde geldi. Duman, Olimpiyat Sahası’na 3.5 milyon liraya mal olacak bir yatırım yapılacağını belirterek, “Genel müdürlüğümüz bu konuda bize destek sözü verdi. Şuanda mevcut sahanın sentetik zemini değiştirilip çim saha yapılacak ve etrafı da tartan pist olacak. Proje çalışmaları devam ediyor. Soyunma odaları ve tribünün de yapılacağı güzel bir proje olacak. Atletlerimiz biraz daha sabırlı olsunlar. 2016 yılının ocak ve şubat ayında Allah nasip ederse ihaleye çıkaracağız. Sene içinde de yapımı tamamlanır. Büyük bir sıkıntıyı ortadan kaldıracak proje için 3.5 milyon TL’lik yatırım yapılacak. Her branşta olduğu gibi atletizmde de söz sahibi olan bir şehir olmak istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu