MANİSA (AA) - Ali Tulup, AA muhabirine, ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde saat 14.55 itibarıyla sarsıntı hissedildiğini söyledi.
Tulup, depremin ardından kaymakamlık ve diğer ilgili kurumlarla da irtibat kurduklarını belirterek, "Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi. 'Hemşehrilerimize geçmiş olsun' diyorum." ifadelerini kullandı.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 14.55'te, merkez üssü Manisa'nın Soma ilçesi olan 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini duyurmuştu.

Soma Kaymakamı Fatih Akkaya 14.55’te Soma Merkezli meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki deprem sonrası rahatlatan açıklamayı yaptı.
Kaymakam Akkaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Geçmiş olsun Soma. 4.3 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. An itibari ile kurumlarımıza iletilen herhangi bir olumsuzluk olmamıştır. Tüm saygıdeğer vatandaşlarımızdan iletişim konusunda duyarlı ve yardımcı olmalarını rica ediyorum. Hepinize tekrardan geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.” ifadelerini kullandı.

Dinmeyen acı! Soma maden şehitleri facianın 10. yılında anılacak Dinmeyen acı! Soma maden şehitleri facianın 10. yılında anılacak


 

Editör: TE Bilişim