Manisa sınırında orman yangını (İlçeden alevler yükseliyor)

banner297

Manisa'nın Sarıgöl ilçesin yakınında denizli sınırları sınırları içinde kalan bölgede orman yangını çıktı.

Sarıgöl 02.08.2021, 14:36 02.08.2021, 16:55

Manisa'nın Sarıgöl ilçesi yakınında Denizli sınırları içinde orman yangını çıktı. Ekipler söndürmeye çalışıyor. Bölgeden gelen görüntüler yangının hızla ilerlediğini gösteriyor. 
Vatandaşların yangın bölgesine yardım isteği görüntülere yansıyor. 

Denizli’nin Buldan ilçesinde öğle saatlerinde başlayan orman yangını, geniş bir bölgeye yayılarak kırsal Çamköy Mahallesini tehdit etmeye başladı.

Denizli’nin Buldan ilçesi Türlübey Mahallesine yakın bölgede saat 13.30 sıralarında başlayan orman yangını, yerleşim alanlarını tehdit ederek ilerleyişini sürdürüyor. Başta Manisa olmak üzere çevre illerden ekip takviyesi yapılan yangının kontrol altına alınabilmesi için çalışmalar karadan yoğun bir şekilde devam ediyor.

Denizli genelindeki orman ve itfaiye ekiplerinden çok sayıda ekibin yönlendirildiği bölgede, köylü vatandaşlar da traktör ve su tankerleriyle söndürme çalışmalarına destek veriyor. Türlübey Mahallesine yakın bir noktada başlayan yangın, rüzgarında etkisiyle komşu Çamköy Mahallesine doğru yöneldi. Yaklaşık 3 saattir devam eden çalışmalara rağmen henüz kontrol altına alınamayan yangın, yerleşim alanlarını tehdit etmeye başladı.

Yorumlar (0)
19
açık