banner298

DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU

banner297

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde bir şahıs, polisin dikkati sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

Sarıgöl 29.12.2015, 15:59
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde bir şahıs, polisin dikkati sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

Sarıgöl İlçe Emniyet Müdürlüğünce vatandaşlara telefon dolandırıcılığı konusunda verilen seminerler ve polislerin duyarlılığı sayesinde bir telefon dolandırıcılığı önlendi.

Sarıgöl PTT Şubesi önüne yanlış park eden bir vatandaşın elinde bol miktarda para ve telaşlı bir şekilde telefon konuşmasına tanık olan Sarıgöl emniyetinde görevli polis memurları, PTT’den dolandırıcılara para göndermeye çalışan kişiyi uyararak mağdur olmasını önledi. Telefonla dolandırılmak istenen 55 yaşındaki Hüseyin Madan polislere teşekkür ederek başından geçen olayı şöyle anlattı:

"Bana telefon geldi. Benim hesabımdan yüklü bir miktar para çekilmekte olduğunu belirttiler. ’Telefonu kapatmadan hemen PTT ile 2 bin 300 TL gönderin bunu biz önleyeceğiz. Ben savcıyım’ dedi. Mahalleden aracımla Sarıgöl’e geldim. PTT Şubesi önünde telaşımdan yanlış park ettim. Polis beni PTT’ye girmeden aracımı yanlış park ettiğim için uyardı. Ben de, ’Acele işim var’ dedim ama polisler elimdeki parayı ve benim heyecanlı olan tavrımı anlamışlar ki, ’Amca ne parası bu, sakın gönderme’ dediler. Bu arada telefonda polis sesini duyan dolandırıcılar bana, ’Oğlumla konuşuyorum. Oğluma para göndereceğim’ dememi istedi. Sonunda polisler beni ikna etti. Dolandırılmaktan kurtuldum."

Hüseyin Madan, vatandaşları, gelen telefonlarda kendini ’Polisim, emniyet müdürüyüm, albayım, savcıyım’ şeklinde tanıtanlara kesinlikle inanmamaları konusunda uyardı, "Beni polis durumumdan kuşkulandığı için uyardı dolandırıcılardan kurtuldum. Bu olay herkesin başına gelebilir sakın kimseye kanmayın. Polise gidin ve polislere güvenin" dedi.

Yorumlar (0)
26
açık