Salihli Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısını Yaptı

banner297

Salihli Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonunda yoklama ve geçmiş meclis kararlarının dağıtılması ile başlayan toplantıda, ek 2 madde ile gündeme alınan 14 madde Meclis Üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlandı.

Salihli 07.06.2016, 15:32 07.06.2016, 15:34
Salihli Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısını Yaptı
Salihli Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Zeki Kayda, “ Öncelikle Salihli’li hemşerilerimin, Meclis Üyesi arkadaşlarımın ve personelimin Ramazanlarını kutluyorum. Allah bütün Müslümanların oruçlarını kabul etsin. Sizlerden aldığımız yetki ile Celal Bayar Üniversitesi’nin sivil toplum kuruluşları, odalar ve halkın katkılarıyla kaba inşaatı tamamlanan, fakat atıl vaziyette bırakılmış fakülte binasını imzaladığımızprotokolle Salihli Belediyesi olarak 8 ayda tamamlayacağız. Protokolü, binanın tamamlanmasıyla birlikte hemen eğitime açılması şartıyla imzaladık. İnşa edilen bina büyük olduğu için 2 fakülte konumuna uygundur. Sayın Rektörümüzle bu konuyu da görüştük ve Salihli’nin çevre il ve ilçelere sağlık sektöründe hizmet verdiğini belirterek, Sağlık Bilimleri Fakültesinin de ilçemizde açılması için talebimizi ilettik. Şimdiden tüm Salihli halkına hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.
Meclis toplantısı, komisyonlardaki eksik üyelerin seçilmesiyle başladı. Plan Bütçe Komisyonuna Gürol Ersoy, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonuna Yunus Candan ile Çevre ve Sağlık Komisyonuna İsa Yıldırım seçildi. Gündemin 4. Maddesinde bulunan Jeopark Belediyeler Birliği için açık oylamayla üye seçimi yapıldı. Yapılan seçimde, Emre Erol, Yücel Kaşıkçı ve Yalım Şenkaya asil üyeliğe seçilirken, Yunus Candan ve Gürol Ersoy yedek üyeliğe oy çokluğu ile seçildi. S.S. Poyrazdamları Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Poyrazdamları Mahallesi Pekmez Mevkiinde bulunan kendi arsalarının bitişiğindeki 109 ada 3 parselde kayıtlı 45 bin 500 metrekare arsa niteliğindeki taşınmazı satın alma talebi, ÇakallarMh. 310 ada 5 parselde bulunan mülkiyeti belediyeye ait 19 bin 900 metrekare arsayı satın almak isteyen Hacı Erüş’ün talebi, Cumhuriyet Mh. 2529 ada 13 parsel nolu taşınmazın Kamil Sezer Caddesi ile 3296 sokağa bakan ada köşesinde bulunan yol girintisinin ihdasen imar adasının içerisine alınması ile ilgili imar planı değişikliği talebi oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi. Atatürk Mahallesi 2957 ada 1 parselde bulunan taşınmazın kamulaştırılması talebi ve Kurtuluş Mahallesi 225 nolu sokak üzerinde bulunan binaların kamulaştırılması talebi oy birliği ile kabul edilirken, Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ nin Salihli kentinin enerji ihtiyacını karşılamak için yapılacak trafo alanları ile ilgili imar planı değişikliği talebi oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. İlçe sınırlarında bulunan tarımsal sulama sondajlarının aboneliklerinin geçmiş borçları ile birlikte devir işlemlerinin görüşülmesi ve Bektaşlar Mahallesinin isminin “Gökçeköy” olarak değiştirilmesi talebi oy birliği ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havale edildi. Atatürk Mahallesi 2513 ada 1 ve 3 nolu taşınmazlarının yapı yaklaşma sınırında imar planı değişikliği oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi. Spor Salonu ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı için ödeme yapılması talebi oy birliği ile kabul edildi. Spor Salonunun 8 aydan önce tamamlanacağını belirten Başkan Kayda, toplamda 8Bin 277 TL. olan maliyetin Manisa BüyükşehirBelediyesi ile ortak ödeneceğini söyledi.
Salihli Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısının ise, 11 Temmuz Pazartesi günü saat 21.00’de yapılacağı bildirildi.

 

Yorumlar (0)