Kazakistan Başbakan Yardımcısı, Manisa Şehir Hastanesi'ni inceledi

Kazakistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Yeraly Tugzhanov, Manisa Şehir Hastanesini ziyaret ederek, yetkililerden Türkiye’nin şehir hastanesi modeli hakkında bilgi aldı.

Sağlık 07.08.2020, 18:22
Kazakistan Başbakan Yardımcısı, Manisa Şehir Hastanesi'ni inceledi

Önder Aydın-Aykut Yeniçağ
MANİSA (İHA) -
Kazakistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Yeraly Tugzhanov, beraberindeki heyetle birlikte “Kamu Özel İşbirliği” modeli ile işletilen Manisa Şehir Hastanesinde incelemelerde bulundu. Heyete, Manisa Şehir Hastanesi ile ilgili olarak sunum yapıldı. Manisa Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Serkan Saka, şehir hastanesi modelinin avantajları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, heyetten gelen soruları yanıtladı. Konferans salonunda hastanenin genel yapısı hakkında yapılan bilgilendirme toplantısı sonrası Kazakistan Başbakan Yardımcısı Tugzhanov ve beraberindeki heyet, hastanenin içerisinde bulunan; poliklinik, laboratuvar, hasta odaları ve diğer bölümleri gezerek, yetkililerinden bilgi aldı.

Yorumlar (2)
Akdede 2 ay önce
Birtek kişi çıkıp ak partinin hizmetlerini eleştiremez, böyle bir hastaneyi halk olarak hayal bile edemezdik. Böyle bir hastane avrupayı gezmiş biri olarak söylüyorum hiçbir yerde yok, Allah devletimize zeval vermesin.
UŞAKLI ALİ 2 ay önce
Neden eleştiremez eleştirenler hastaneyi eleştirmiyorlar yapılış tarzı ve şeklinin yanlış oldugunu beyan ediyorlarhatane milli butce ile degil kamu ozel işbirligi ile yapıldı ozel sektoru karıştırmadan milli butce ile yapılsaydı kimse eleştirmez daha takdir ederdi devlet oraya her yıl muthiş şekilde kira odiyecek en son saglik bakanı bile yaılma tarzının yanlıi oldugunu bundan boyle şehir hastanelerini maliye bakanlıgının butcesi ile yapmaya karar verdik dedi ekonomik verilerin bu kadar bozulmasının faktorlerinden biride yap işlet devret metodunun cok fazlaca kullanılması olabilir kanaatini taşımaktayım yoksa ulke icin bir tugla ustune bir tugla koyanı her zaman takdir ederiz.
30
az bulutlu