Fransa'da corona virüs nedeniyle bir Türk hayatını kaybetti

banner297

Corona virüs dünya genelinde can almaya devam ediyor. Vaka sayısı 100 bini geçti, 3 bin 408 kişi corona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Virüsün son kurbanı Fransa'da yaşayan bir Türk oldu. Fransa'nın cenazenin ülke dışına çıkmasına izin verilmediği bildirildi. İtalya'da yeni tip Corona virüsten (Covid-19) hayatını kaybedenlerin sayısı 148'e yükseldi. Ülkede bir günde 41 ölü şu ana kadar kaydedilen en yüksek ölüm sayısı oldu. Türkiye'nin komşularında da vaka ve ölüm sayılarında artış var. İran'da ölü sayısı 124'e yükseldi. Yunanistan'da ise vaka sayısı 45'e çıktı. Papalık makamının bulunduğu Vatikan, Sırbıstan, Slovakya, Perı ve Kamerun'da ilk vakalar tespit edildi. İngiltere'de ölü sayısı 2'ye vaka sayısı 163'e yükseldi. Bir kişinin yaşamını yitirdiği Hollanda'da biri kritik durumda olmak üzere vaka sayısı 128'e çıkarken, İsviçre'de toplam vaka sayısının 210 olduğu kaydedildi.

Sağlık 06.03.2020, 17:35
Fransa'da corona virüs nedeniyle bir Türk hayatını kaybetti

NTV yayınına bağlanan Kayhan Karaca Fransa'da Türk kökenli bir erkeğin corona virüsü nedeniyle yaşamını yirdiğini açıkladı.

Hollanda'da corona virüs nedeniyle ilk ölüm yaşandı. Hollanda Sağlık Bakanlığı, Rotterdam kentindeki Ikazia Hastanesi'nde karantina altındaki 86 yaşındaki bir erkek hastanın öldüğünü duyurdu. 

BULGARİSTAN'DA OKULLAR TATİL

Bulgaristan'da ise henüz corona virüs vakasına rastlanmamasına rağmen Sağlık Bakanlığı, B tipi grip salgını nedeniyle ülke genelindeki tüm okul ve üniversitelerin 11 Mart'a kadar tatil edildiğini duyurdu.

İTALYA'DA 148 ÖLÜM

İtalya'da yeni tip Corona virüsten (Covid-19) hayatını kaybedenlerin sayısı 148'e yükseldi.

Ülkede, patlak veren Covid-19 vakalarında bilanço ağırlaşmaya devam ederken, bugün kaydedilen 48  ölüm, son iki haftadır devam eden acil durumda, şu ana kadar kaydedilen en yüksek sayı oldu.

Ülkede mevcut vaka sayısının 3 bin 296, ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde Corona virüs bulaşanların toplam sayısının ise 3 bin 858 olduğunu belirtildi.

Yorumlar (0)
15
açık