Aşı karşıtlarından İstanbul'da miting

banner297

Sağlık 11.09.2021, 17:28
Aşı karşıtlarından İstanbul'da miting
banner388

Koronavirüse karşı toplumsal aşılamaya tepki gösteren vatandaşlar, İstanbul Maltepe'de bir araya geldi. Birçok kişinin maske mesafe kuralına uymaması büyük endişe yarattı.
Ülkemizde koronavirüse karşı aşılama çalışmaları son hızıyla devam ederken, aşı karşıtları İstanbul'un Maltepe ilçesinde toplandı. Saat 15.00'de Maltepe Miting Alanı'nda toplanan kişilerin maske takmadığı görüldü.

Diğer yandan aşı karşıtları Twitter'da paylaşımlar yaparak, #HerYerMaltepeHerYerDireniş etiketini TT yaptı.

VALİLİK İZİN VERMİŞTİ
Miting için İstanbul Valiliği izin vermiş, açıklamada şu ifadeler yer almıştı: "Anadolu Birlik Partisi tarafından, 'Anayasayı Koruma İnisiyatifi bir araya geliyor' çağrısıyla İlimiz Maltepe ilçesi Maltepe Miting Alanı'nda 11 Eylül 2021 Cumartesi günü 15:00-18:00 arasında bir açık yer toplantısı düzenlenmek istendiği, Valiliğimize sunulan 08.09.2021 tarihli dilekçenin tetkikinden anlaşılmıştır.

Bahse açık yer toplantısı talebi, ilgi (a), (b), (c) genelgeler ile ilgi (ç) Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi'nde belirtilen kurallara riayet edilmesi kaydıyla uygun görülmüş olup, belirtilen yer tarih ve saatlerde gerekli emniyet tedbirlerinin alınacağı hususunda bilgi ve gereğini rica ederim."

SONDAKİKACOM

Yorumlar (1)
Hasan ali 1 hafta önce
Ey Yurdumun insanı koşa koşa gidiyorsun aşı olmaya onu anladık ta hiç mi merak etmiyorsunuz kağıda atigin imzayı kendi istegimle geldim bütün sorumluluk kendime diye imza atıyorsun 1doz 2 doz 3 doz boyna gidiyor aşı bulunmadan önce hayatını kaybeden lerin sayısı en çok 200 dü şimdi aşı bulundu kaç milyon kişi aşı oldu ölen sayısı 250 leri buldu ya hicmi bu aşının faydası yok evet biz faydası sindan vaz geçtik zararindan korkumuz bağışıklık vücut kazansın diye tüm uyuyan hücreleri harekete geçiriyor bakın son günlerde nefes darlığı kalp krizi gibi hastalıklar tavan yaptı olsun coronodan ölme neyden ölürse n öl .
28
açık