Tamer Akkal'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma tepki 

AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal'ın sosyal medya hesabından eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında yapılan paylaşım olay oldu. Akkal'ın hesabından yapılan paylaşımda "İt" ifadesi tepki topladı. Akkal daha sonra hesabından yapılan paylaşımın kendisine ait olmadığını, danışmanı tarafından yanlışlıkla yapıldığını belirterek açıklamada bulundu. 

POLİTİKA 02.09.2020, 11:07 02.09.2020, 11:21
Tamer Akkal'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma tepki 

AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal'ın sosyal medya hesabından cezaevinde çocuklarıyla görüşme yapması engellindiği iddia edilen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında  yapılan paylaşım tartışma konusu oldu. Yapılan paylaşımda "İt" ifadesi büyük tepki topladı.  Akkal daha sonra hesabından yapılan paylaşımın kendisine ait olmadığını, danışmanı tarafından yanlışlıkla yapıldığını öne sürdü. Akkal paylaşımı da sildi.
Edirne Cezaevi'nde 4 Kasım 2016'dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı  Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş çocukların babalarıyla görüşmesine cezaevi yönetimi tarafından izin verilmediğini açıklamış, Demirtaş, "Selahattin'in, kızlarımız Delal ile Dılda'yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi" demişti.
Akkal'ın hesabından yapılan paylaşımda "Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize.." ifadeleri kullanıldı. 

Akkal daha sonra söz konusu paylaşımını sildi.
Skandal ifadelere ilişkin yeni paylaşımlarda bulunan Akkal, paylaşımın kendisi tarafından değil bir danışmanı tarafından yanlışlıkla yapıldığını öne sürdü.

Akkal şunları kaydetti:

"Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

Aile ve çocuk kavramı, en kutsal değerlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetim bilinmektedir. Milletin vekili makamında olan biri için böyle bir dilin tarafımca kullanılması bir yana, zikredilmesi bile benim dünyama terstir.

Her evladın ideolojilerimizden bağımsız çok değerli ve biricik olduğunu bilen ve evladı olan biri olarak; ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ırk, dil, din, etnik köken kavramlarından bağımsız çok kıymetli olduğunun bilincinde bir insan olarak, şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım."

Yorumlar (6)
Misafir 4 hafta önce
Yemezler.Danışmanın üstüne yıkacağına,çıkıp mertçe yazdığının arkasında dursaydı,ya da özür dileyip düzeltme yapsaydı kendisine inanılırdı.Bizim tanıdığımız otobüsçü Tamer ile şimdiki Tamer'i tanıyamıyoruz.En eski partisine oy vermesem de,insan olarak kendisini severdim.Çok yazık..
Soner Ergun 4 hafta önce
Bir gülme geldi bana yandaş olacam diye kendini ne hallere düşürdün Tamer efendi
Gülden Keskin 4 hafta önce
Senin evladına yapılsa ne düşünürdün
Muzaffer Günel 4 hafta önce
Erkan Tan ağzı bunlar onun Twitter hesabından mı alıntı yaptın Tamer efendi
Özkan Üreyen 4 hafta önce
Sen de başımıza Selçuk Özdağ 2 oldun
Reis cCc 3 hafta önce
Bence yapmaz komplo bu
26
az bulutlu