'Süleyman Soylu istifa etti' iddiası

banner297

Eski AK Partili Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran gece yarısı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa ettiğini öne sürmüş, Bakanlık gündem yaratan iddiayı fotoğraflı bir paylaşımla yalanlamıştı. İçişleri Bakanlığı'nın ardından bir mesaj da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan geldi. AK Partili Dağ, istifa iddialarına "Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaksınız" sözleriyle tepki gösterdi.

Politika 05.07.2021, 14:44 05.07.2021, 14:46
'Süleyman Soylu istifa etti' iddiası

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarının hedefinde olan ve uzun zamandır sessizliğini koruyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa ettiği öne sürülmüştü.

Eski AK Parti Milletvekili Feyzi İşbaşaran, gece yarısı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bakan Soylu'nun istifa ettiğini öne sürmüştü. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Süleyman Soylu istifa etmiş (Affını istemiş) Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlık için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye iki isim önermiş" ifadelerini kullanan İşbaşaran'ın iddiası büyük ses getirirken, istifa iddiasına ilk yalanlama İçişleri Bakanlığı kaynaklarından gelmişti.


Bakanlık kaynaklarının istifa iddialarını yalanlamasının ardındansa İçişleri'nin resmi Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yapıldı. Bakan Soylu'nun başkanlık ettiği Güvenlik ve Koordinasyon Toplantısı'ndan fotoğrafların yer aldığı tweet'le eski AK Parti Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın istifa iddiaları tamamen yalanlanmış oldu.


Fotoğraflarda İçişleri Bakanı'nın istifa etmediği ve görevinin başında olduğu görülürken iddiaya AK Parti'den de ilk tepki geldi. İçişleri Bakanlığı'nın tweet'ini paylaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Güne yeni bir YALAN ile uyandık, Kamuoyunu doğru bilgilendirme gecikmedi, Günün her vaktini milletimize hizmet için geçirme azmimizden VAZGEÇİREMEYECEKSİNİZ, Birlik ve beraberliğimizi BOZAMAYACAKSINIZ" dedi.

HABERLERCOM

Yorumlar (3)
ahmet 5 ay önce
o kadar yüz astar var mı ki ?
Hüseyin Topgider 5 ay önce
faşist akp'de yüz astar ne gezer
Hakan Kalayli 5 ay önce
senin gibi moskof artığı pensilvanya trolü kandil maşası birinde var mı acaba dön bi kendine bak istersen
11
açık