Özgür Özel: 'Soykırım' nitelemesi, yaşanan acıların onarılmasına hiçbir katkı sunmayacaktır

banner297

ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını “Ermeni soykırımı” olarak tanıdığını açıkladı. Özgür Özel, "ABD Başkanı'nın "soykırım" nitelemesi, yaşanan acıların onarılmasına hiçbir katkı sunmayacaktır" açıklamasında bulundu.

Politika 24.04.2021, 20:49
Özgür Özel: 'Soykırım' nitelemesi, yaşanan acıların onarılmasına hiçbir katkı sunmayacaktır

ABD Başkanı Joe Biden, 24 Nisan 1915 olayları ile ilgili açıklama yaptı. Biden yaptığı açıklamada, 1915 olayları için “soykırım” ifadesini kullandı. Açıklamada, “Her yıl bugün Ermeni soykırımında hayatını kaybedenleri hatırlıyor ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için kendimizi yeniden adıyoruz” denildi. Ayrıca eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından da kullanılan ve “Büyük Felaket” anlamına gelen "Meds Yeghern" ifadesi de açıklamada yer aldı.

CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, sosyal medya üzerinden ABD Başkanı Joe Biden'ın açıklamalarına tepki gösterdi. Özel, "1915'te yaşanan ve hafızalarımızda büyük travmalara neden olan acı olayların uluslararası siyasete alet edilmesi büyük bir hatadır. ABD Başkanı'nın 'soykırım' nitelemesi, yaşanan acıların onarılmasına hiçbir katkı sunmayacaktır" dedi.

Yorumlar (0)
15
açık