İYİ Partili Akan'dan enflasyon çıkışı

banner297

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Ağustos ayı enflasyon rakamlarına ilişkin, "Vatandaşlar TÜİK'in verilerine güvenmiyor. Enflasyon, korkunç boyutlara ulaşmış durumda" dedi.

Politika 03.09.2021, 14:02
İYİ Partili Akan'dan enflasyon çıkışı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ağustos ayı enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre tüketici fiyatları aylık yüzde 1.12, yıllık yüzde 19.25 oranında arttı. 

Ağustos ayı içerisinde artışın en yüksek olduğu gruplar ise yüzde 3,18 ile gıda ve alkolsöz içecekler, yüzde 2,27 ile lokanta ve oteller ile yüzde 1,38 ile ev eşyası oldu. 

Manisa'da açıklamada bulunan İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, enflasyon rakamlarıyla ilgili konuştu. Başkan Akan, "AK Parti iktidarı döneminde tüm devlet kurumlarına güven o kadar yerle bir oldu ki, TÜİK her rakam açıkladığında en az ikiyle çarpıyoruz. Çarşıda, pazarda, ev alışverişinde enflasyonun ne kadar olduğu açık bir biçimde görünüyor. Bu iktidar Türkiye'yi milyonlarca insanın yoksulluk sınırının altında yaşadığı, kiraların alıp başını gittiği, elektrik ve doğalgaz faturalarına fahiş bir şekilde zam yapıldığı, su faturalarında hukuksuzca vergiler alındığı bir ülke haline getirdi. Kış geliyor, okullar açılıyor. Vatandaşlarımız çocuklarının okul masraflarını nasıl karşılayacağını, soğuk havalarda doğalgazı nasıl yakacağını düşünüyor. Gençlerin iş bulma umudu her gün daha da azalıyor, emekliler en rahat olmaları gereken yaşta ayın sonunu değil, ortasını bile getiremiyor" dedi. 

İYİ Partili Akan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 "Güzel ülkemizin bu karanlıktan aydınlığa çıkması için yeniden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimlerinin açtığı yoldan ilerlemesi, Cumhuriyet değerlerine bağlı kalması, hukukun üstünlüğünün sağlanması, ifade özgürlüğünün teminat altına alınması, göç politikasının düzeltilmesi, halka karşı şeffaf, hesap verilebilir bir yönetim anlayışıyla hareket edilmesi ve en hızlı biçimde bu tek adam rejimini terk edip Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'e dönmesi gerekmektedir. Söz veriyoruz ki, ilk seçimde İYİler iktidara gelecek ve güçlü, huzurlu ve zengin bir Türkiye'yi 7'den 70'e hep birlikte inşa edeceğiz."

Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu