CHP’li Uysal'dan Nazlıaka'ya yapılan saldırı girişimine tepki

banner297

CHP Kadın Kolları Genel başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki kadın kolları MYK üyeleri, il ve ilçe kadın kollarına Çanakkale programında yapılmak istenilen saldırıya CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal tepki gösterdi. 

Politika 03.09.2021, 12:23
CHP’li Uysal'dan Nazlıaka'ya yapılan saldırı girişimine tepki

Çanakkale’de yapılmak istenilen saldırıyı şiddetle kınadıklarını dile getiren CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, tepkilerini dile getirdi. 

CHP’li Uysal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka'nın Çanakkale'ye yaptığı ziyaretteki saldırı girişimini kınıyoruz. Bu zihniyetlerin ‘Bunlar daha iyi günleriniz! Durun bakalım başınıza daha neler gelecek?’ anlayışından beslendiğini çok iyi biliyoruz. Siyasetçilerin görevi halkı ayrıştırmak değil, birleştirmektir. Bizler halka kin ve nefret tohumları eken anlayışı reddediyor, ayrılığın gayrılığın olmadığı bir Türkiye'yi inşa etmek için çalışıyoruz. Kadınların en ön saflarda yürüyen  örgütlü mücadelesinden korkuyorlar, korksunlar. Biz kadınlar coşkun akan sular gibiyiz. Baskı ve şiddet ile bizi durduramazsınız. İlk seçimlerde AKP zihniyetini ülkemizden söküp atacağız.”

Yorumlar (1)
Suleyman 12 ay önce
Ömrün tetmez aynı duyguları bizde chp zihniyetini sokup atmak istiyoruz
27
açık