CHP'li kadınlardan CKD Başkanı hakkında suç duyurusu

banner297

CHP Yunusemre Hukuk Komisyonu Başkanı Av. Pınar Kına ve CHP Yunusemre Kadın Kolları adına Meral Demir, Cumhuriyet Kadın Derneği Genel Başkanı Prof. Tülin Oygür hakkında, Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundular.

Politika 23.08.2021, 12:12
CHP'li kadınlardan CKD Başkanı hakkında suç duyurusu

CHP'li kadınlardan yapılan açıklamada, şunlara yer verildi:

"Hiçbir ulusal egemenlik değeri, hiçbir kültürel, insani değer taşımayan, bütün dünyanın nefretle andığı terör örgütü Taliban; iktidarı gasp ederek, katlederek, işgal ederek, demokrasiyi yıkarak Afganistan'da siyasal iktidarı ele geçirmiştir. Tüm dünyanın gözleri önünde ülkelerinden kaçmaya çalışırken canlarından olan insanlar, hepimizi derinden sarsmıştır.

Ancak ülkemizde Cumhuriyet Kadınları Derneği adıyla dün bir bildiri yayınlanmıştır. Bildiri sanki Afganistan’da şeriat güçleri bir terör tarafından yönetimi zorla ele geçirmemiş gibi  “Bağımsız Afganistan’ı tanıyoruz ve selamlıyoruz” başlığı ile paylaşılan bildiriyi kınıyoruz.

Afganistan’da yönetimi ele geçiren terör örgütü Taliban’dan kaçmak için çatılardan atlayan, sosyal medya üzerinden yardım çağrılarında bulunan kadınlar herkesin malumudur. Afgan kadınlarının yıllardır sosyal hayatın, çalışma hayatının içinde yer almak için verdikleri mücadeleyi yok sayarak, Taliban rejiminde kimliklerinin tamamen yok sayılacağı ilan dahi edilmişken, CKD’nin “Bağımsız Afganistan’ı tanıyoruz ve selamlıyoruz” bildirisi asla kabul edilemez. 

CKD yayınladığı bu bildiri ile suç işlemiştir. Terör seviciliğini gözler önüne seren metin, Terörle Mücadele Kanunu gereği de suçtur. Partimizin Yunusemre İlçe Başkanlığı’nca şikayet edilmiştir. Davanın takipçisi olacağımızı ve terör sevicilerinin “Cumhuriyet” adını taşıyan bir derneğin çatısı altında kadın düşmanlığı yapmalarına göz yummayacağımızı paylaşıyoruz."

Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu