CHP'li kadınlar, kadına yönelik şiddete dikkat çekti

banner297

25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü sebebiyle Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, parti binasında CHP Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Olcay Şafak, CHP Yunusemre Kadın Kolları Başkanı Meral Demir ile birlikte basın açıklaması yaptı. 

POLİTİKA 25.11.2020, 12:03
CHP'li kadınlar, kadına yönelik şiddete dikkat çekti

Türkiye’de her geçen gün kadına yönelik fiziki ve sözlü şiddetin yanında cinsel istismar olaylarının arttığına dikkat çeken CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, özellikle pandemi döneminde her gün bir kadının cinayete kurban gittiğini söyledi. 
CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Uysal yaptığı açıklamada, “Bu yıl 25 kasım’ı pandemi koşullarının gölgesinde karşılıyoruz. Ancak hepimiz biliyoruz ki, ülkemizde kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve hak ihlalleri artarak devam ediyor. Kadınlar şiddete, istismara, yoksulluğa, güvensizliğe sıkıştırılmış hayatlar yaşıyor. Pandemi döneminde bu sorunların dahada büyümesi yetmezmiş gibi kazanılmış haklarımıza dahi göz diken, kadınları fıtrat ve kader arasına sıkıştıran bir iktidarla mücadele ediyoruz.” diye konuştu. 
Kadına yönelik her türlü şiddetle mücadeleyi sürdüreceklerinin altını çizen CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal yaptığı açıklamada, “Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi’ne kadar uzanan ellere, gereken cevabı her gün büyüttüğümüz örgütlü mücadelemiz ile veriyoruz. ‘Kadına Yönelik Şiddet Politiktir’ diye haykırmayı sürdüreceğiz. Sokakları, meydanları, kampüsleri, fabrikaları, tarlaları terk etmeyeceğiz. Hayatı kurduğumuz her alanda sözümüzü çoğaltacağız. Siyaset yapmaktan da emeğimizin hakkını savunmaktan da asla vazgeçmeyeceğiz. Eşit, özgür ve demokratik bir gelecek, biz kadınların ellerinde yükselecek. El ele verip, önce eril zihniyeti sonra dünyayı değiştireceğiz. Cesaret biziz, azim biziz, emek biziz, biz kadınlarız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
0
parçalı az bulutlu