Ak Parti Yunusemre'de Fatih Katıöz güven tazeledi

banner297

AK Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı’nın 3. Olağan Kongresi Yunus Emre Millet Çarşısında gerçekleşti. Tek listeyle gerçekleşen kongrede mevcut başkan Fatih Katıgöz yeniden başkanlığa seçildi. Kongreye AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, milletvekilleri Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Ali Özkan, Tamer Akkal, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Buğra Çelikkanat, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililer katıldı. Divan başkanlığına Ömer Lale seçildi. 

POLİTİKA 05.09.2020, 16:06 05.09.2020, 18:05
Ak Parti Yunusemre'de Fatih Katıöz güven tazeledi

 AK Parti’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, “Dünyanın bizde de olsun dediği bir lidere sahibiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde davamıza sahip çıkalım. Kongreye katılan herkese teşekkür ederim” dedi. 
AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi son günlerde parti içerisinde yaşanan sorunların sosyal medya üzerinden ele alınmasına üstü kapalı tepki gösterdi.   
Bugün bazı hırsların AK Parti davasının önüne geçtiğine dikkat çeken AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “6 tane milletvekilimiz var. Belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz var. Sivil toplum örgütlerinde başkanlarımız, dostlarımız var. Ama bugün bir bakıyoruz ki birbirimizin kıymetini, birbirimizin değerini bilmiyoruz. Birbirimizin acısından tutuyoruz. Biz davamızın önüne başka şeyleri koymaya başladık. Bu dünyalık olabilir, makam olabilir, hırslarımız olabilir. Bu gün bu hırslarını bu davanın önüne koymayanlar bu imtihanı kazanacak. Kongrelerimizde parti meclislerinde eleştireceğiz ama bunu kahve köşelerinde yapmayacağız. Bunu dışarıda yapmamak lazım” diye konuştu. 
Parti içi eleştirilerin sosyal medya üzerinden yapıldığını vurgulayan Baybatur, “Bir hata bir eksiklik var birileri bu eksiklikleri örtmesi lazım. Ama öyle bir hale geldik ki birbirlerimizin adeta eksiğini, hatasını araştırıp bulup sosyal medya üzerinden ifşa etme yarışına girdik. Bunu yapanları biliyoruz. Bilmediğimizi de zannetmesinler. Bu kongrelerden sonra Manisa’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Sosyal medya üzerinden sallayacağın sonra ben AK Partiliyim diyeceksin, en büyük Reisçi benim. Yok böyle bir dava. Eğer savcılık boyutunda bir yanlış varsa git savcılığa şikayet et. Birbirimize saldırmayacağız, saldırtmayacağız. Buna müsaade etmeyeceğiz. Onun için ağzımızın tadını bozmayacağız. Onun için AK Parti büyük bir aileyiz. Dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ayağımızı sağlam yere basacağız” dedi. 
AK Parti’nin şahsi menfaatlerinin ön plana çıktığı bir parti olmadığını vurgulayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Eksiklerimizle, kusurlarımızla bu emanete sahip çıkmalıyız. Birbirimizle uğraşarak, parti-belediye ile uğraşarak, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle teşkilatlarıyla uğraşarak bir yere varılmaz. Çok şeyler duyuyoruz. Lütfen silkelenip kendimize gelelim. Bizim yaptıklarımızı teşkilatlarımız tanıtacak, pazarlayacak. Halka anlatacaksınız. İyi Parti, CHP anlatmayacak. Fitneye, nifaka engel olacaksınız. Yoksa hepimiz bu işi bırakıp gidelim. Hiçbir nifaka yol açmadan bunlar yapılmalı. Varsa derdi olan gelsin bize anlatsın” dedi. 
AK Parti’nin büyük bir parti olduğunu vurgulayan AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, 18 yılda tüm zamanların en iyisini yaptıklarını belirtti. Bu kongreyle birlikte 11. İlçe kongresinin tamamlandığını aktaran Hızlı, kalan 6 kongreyi de yaparak ilçe kongrelerini tamamlayacaklarını açıkladı. 
AK Parti Yunusemre İLÇE Başkanı Fatih Katıöz başkanlığındaki 30 kişilik yeni yönetim kurulunda Ahmet Emre Kurt, Ahmet Aydoğan, Adem Bıçakcı, Ahmet Ülke, Ali Bartu, Cemal Yıldız, Ender Kaya, Fehim Taşdemir, Gökhan Evelek, Hasan İlkcan Durmaz, Hüseyin Beyaz, İlyas Fahri Gönültaş, İsmail Akcan, Mehmet Çimen, Mehmet Fatih Okta, Memiş Özden, Murat Ariç, Nurdan Parmaksız, Nurdan Kayhan, Rustem Baysal, Sedat Ergin, Süleyman Okal, Tuba Ferliol, Uğur Cömert, Veysel Aysal, Yasin Demir, Yaşar Güngör, Zafer Arık, Zeynep Demir yer aldı. 
83 kişilik il delege kongre delege listesinde ise yönetim kurulu dışında Mehmet Çerçi, Abdurrahim Arslan, Arif Alkan, Aynil Yavaş, Berk Mersinli, Çetin Güngör,  Ebabil Mehmet Büker, Gürkan Koyuncu, Hayrullah Solmaz, Halil Özkan, İbrahim Onaylı, İsmail Aydın, Melek Çerçi, Mustafa Gürler, Mustafa Uyumaz, Muzaffer Yurttaş, Nurettin Aytekin, Ömer Akar, Ramiz Şiyak, Şule Uygur, Tayfun Timur, Zafer İkinci, Zülfikar Gürcan gibi isimler yer aldı.

Yorumlar (0)
31
parçalı az bulutlu