Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin Belediye Başkanı ve Başkan adayı Zeki Bilgin ile meclis üyeleri aday listesi, süresi içinde teslim edilmediği gerekçesiyle İlçe Seçim Kurulu tarafından kabul edilmedi. Saruhanlı'da seçime giremeyecek olan CHP, uzun saatler yapılan görüşmede Saadet Partisi ile anlaştı. CHP'nin belediye başkan adayı Zeki Bilgin ve bazı meclis üyesi adayları, seçime Saadet Partisi'nin logosu altında girecek. 
BENZER BİR DURUM AKHİSAR’DA YAŞANDI 
Akhisar’da belediye başkan adayı olarak Hızır Şenol’u gösteren Yeniden Refah Partisi, adaylık başvurusunu ve meclis üyeliği listesini İlçe Seçim Kuruluna zamanında yetiştiremedi. Yapılan itirazlar sonucu değiştirmedi. 
İlçe Seçim Kurulunda yapılan toplantıda AK Parti ve MHP’nin de aralarında bulunduğu 5 siyasi parti, Yeniden Refah Partisi’nin  itirazıyla ilgili olumsuz karar verirken, CHP ve İYİ Parti ise adayın seçime katılabilmesi yönünde oy kullandı.  
“SAAT 17.00’DA İLÇE SEÇİM KURULUNA GİRDİK”
Adaylık hayali başlamadan biten Hızır Şenol ise İlçe Seçim Kurulu önünde yaptığı açıklamada, “Biz binaya saat 17.00’de girdik. İlçe Seçim Kurulu’nun olduğu 4. kata ise 17.02’de ulaştık. Başvurumuz bu yüzden onaylanmadı. Bugün kurul toplandı. Toplantı neticesinde Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti bizim seçime katılmamız yönünde oy kullanırken, Ak Parti ve MHP ile seçime katılmamamız noktasında, İlçe Seçim Kurulundaki başkan ve iki memur red oyu verdi. An itibarıyla seçime giremiyoruz. İl Seçim Kuruluna itirazlarımız devam edecek. Hemen ardından Yüksek Seçim Kuruluna itiraz edeceğiz.” diye konuştu.

Tokat'ta deprem: Yıkılan evler var Tokat'ta deprem: Yıkılan evler var

 
 

Editör: Murat Yalçın