Hindistan'da facia! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı Hindistan'da facia! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Rıdvan Kılıç
DİYARBAKIR (İHA) - Alınan bilgilere göre, Diyarbakır'da müşterilerinin güvenini kazanıp emanet olarak yüklü miktarda altın, döviz ve Türk lirasını alarak kayıplara karışan kuyumculara yönelik Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünü ekipleri detaylı çalışmalar başlattı. Ekipler, yürüttükleri çalışmalar neticesinde Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde faaliyet gösteren 3 kuyumcu iş yerini işleten 6 şüphelinin, 138 vatandaşı toplamda 20 milyon 80 bin TL maddi kayba uğratarak kaçtığını tespit etti. Soruşturmanın genişletilmesiyle daha önce 6 olan şüpheli sayısı 8'e yükseldi. Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan E.G. ve Ö.G'nin emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildikleri adliyede, sulh ceza hakimliğince tutuklanmasına karar verildi.
Diğer zanlıların yakalanmasına yönelik devam eden çalışmalar çerçevesinde dolandırıcılığı organize eden ve şirket başkanı olan N.G.’nin Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, diğer şüpheli A.G.’nin ise Mersin’in Tarsus ilçesinde olduğunu belirleyen ekipler, şüphelileri eş zamanlı yapılan operasyonla yakaladığı öğrenildi.