Geçen hafta Cengiz Ergün’ün şahsına ait arsalar ile bölgedeki diğer vatandaşlara ait arsaların imar durumunun mecliste yeniden görüşülmesi amacıyla verdiği önerge tartışma konusu oldu.  
TIKLA İZLE - MECLİSTE SERT TARTIŞMA
Geçtiğimiz hafta meclis toplantısında Cengiz Ergün bir hamlede bulunarak, kendisine ve kızına ait arsalarla ilgili konunun kanunlara uygunluğunun tespiti amacıyla yeniden meclisin onayına sunulmasını önerdi. Ergün, söz konusu imar planının gerekirse iptalini istedi.  
Madde komisyonda görüşülerek 2.oturumda yeniden meclis gündemine geldi. 
Maddenin oylanmasına sıra gelince sert tartışmalar başladı. 
Başkan Cengiz Ergün, CHP’li üyelere hitap ederken, “Neden evet oyu verdiniz” dedi. Ergün, “Açıklamanızı basını toplarsınız, dışarıda anlatırsınız” dedi. 
Ergün, “yasalara uymayan bir durum var mı” sorusuna CHP’li üyeler “etik değil” cevabını verdi. 
Karşılıklı söz düellosu üzerine Başkan Ergün, CHP’li Bülent Mersinli’nin meclisten çıkarılmasını istedi.    
Bazı meclis üyelerine sert tepki gösteren Başkan Cengiz Ergün, konunun siyasi malzeme yapıldığını söyledi.   
CHP grubu ile Cengiz Ergün arasında sert tartışmaların yaşandığı mecliste komisyondan gelen madde oy çokluğuyla tekrar kabul edildi. 
Cengiz Ergün ve vatandaşlara ait Mimar Sinan Bulvarı güzergahındaki arsaların kat sayısının 15’e çıkarılmasını öngören maddeye CHP ve İYİ Parti grubu red oyu kullandı, MHP ve Ak Parti onay verdi. BBP’li bir üye ise çekimser kaldı. 
Oylamanın ardından Başkan Cengiz Ergün, CHP grubuna “7 Bin 20 kişiye de ret verdiniz.” diyerek tepki gösterdi. 
CHP’li meclis üyeleri de Başkan Ergün’e tepkili sözler sarfetti.  
Daha sonra Başkan Ergün’ün kızına ait arsaların oylanmasına sıra gelince Ergün, kanun gereği Kamil Öz’e koltuğu devrederek meclisten ayrıldı. 

Özgür Özel'den Can Atalay çıkışı: "Anayasa ayaklar altına alınmıştır" Özgür Özel'den Can Atalay çıkışı: "Anayasa ayaklar altına alınmıştır"