Yunusemre'de üretken yönetici ve öğretmenlere başarı belgesi

banner297

Manisa ‘da 50 bin öğrenciyle en fazla öğrencinin bulunduğu ilçe olan Yunusemre ilçesinde AB projeliri başta olmak üzere çeşitli projeler üreten yönetici ve öğretmenlere Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay’ın talimatlarıyla başarı belgesi takdim edildi. Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş,  Şube Müdürleri Emel Bayer ve Ramazan Erkul ile birlikte Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlenen törenle başarı belgelerini takdim etti. 

Manisa 27.01.2021, 12:11
Yunusemre'de üretken yönetici ve öğretmenlere başarı belgesi
© Manisa Haberleri

Yunusemre’de her zaman eğitimin zirvesinde olmak için çalışmaların yapıldığını kaydeden Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, “Eğitimde projeler yapan, çalışan, fark yaratan arkadaşlarımıza Yunusemre’nin yıldızları diyoruz. Son 5 yıl içerisinde yapılan çalışmalar nedeniyle Kaymakamımız eğitimcilerimizi başarı belgesi ile ödüllendirdi. Ödülleri teslim ediyoruz. Yunusemre ilçemiz için daha fazla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  
Ağustos ayında göreve başladıktan kısa bir süre sonra Teknofest’te başarıların geldiğini ifade eden Demirtaş, “Şehit Fatih Kalu Lisesi’nden, Fen Lisesi’nden başarılar geldi. Daha sonra sürecin içerisinde e-twinning projelerini gördük. E-Twinning arkadaşlarımız başarılı çalışmalar yaptılar. Çukurova Kimya’da arkadaşlarımız fark oluşturdular. Dedik ya Yunusemre’nin yıldızları, fark oluşturan öğretmenler, mesleki öğretmenlerimizle bir araya geldik. Ve Türkiye’de tek olan EBA TV çekimlerini Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz yaptı. Biz örnekte güzel işlerle birlikte olalım istiyoruz. Elbette olumsuzluklar oluyor ama biz eğer güzellikleri, örnekleri paylaşırsak güzelliklerin çoğalmasını artırırız. Hepimiz eğitimciyiz. En güçlü kaynaklar Milli Eğitim Bakanlığımızda. Bizler bu toplumun en aydın kesimleriyiz. En çok proje üreten kesimleriyiz. En fazla bilgiyi üreten ve bilgiyi aktaran kesimiz. Bilgiyi üretirken, öğrencilerimizden de bilgiyi öğreniyoruz, bulunduğumuz toplumdan da, öğretmenler odasında da öğreniyoruz. Farklılıklarımız olacak, bunu zenginlik olarak göreceğiz. ” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
6
açık