Yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için harekete geçtiler

banner297

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Manisa İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timleri sokak hayvanları için harekete geçti.

Manisa 23.01.2021, 13:26
Yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için harekete geçtiler

2 günlük sokağa çıkma kısıtlaması süresince, yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi amacıyla Manisa’da sokak hayvanlarının çoğunlukta yaşamını sürdürdüğü alanlara yem bırakarak, hayvanların beslenmesini sağladı. Şehzadeler ilçesindeki eski çöplük alandaki sokak hayvanlarını besleyen tim ekibi, daha sonra ise Spil Dağı eteklerindeki yaban hayvanlarına yem dağıttı.
Doğa Koruma Milli Parklar Manisa Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimi Engin Bahçeci, hayvanların aç kalmaması için kurumların işbirliğiyle çalıştığını söyledi. Engin Bahçeci, “Sokağa çıkma yasağının olduğu bugünlerde jandarma ve emniyet güçlerinin çevre, doğa ve hayvanları koruma birimleri ile birlikte organize ettiğimiz hayvanları besleme organizasyonu yapmış bulunmaktayız. Sokağa çıkamadığımız için hayvanlar, sokak hayvanları aç kalıyorlar. Bu yüzden beslemeleri düzenli olarak zaten jandarma ve emniyet güçlerimiz, belediyelerimiz, doğa koruma ve milli parklar şube müdürlüklerimiz yapmakta. Bu günde bir diğerini gerçekleştirdik. Sürekli olarak sokak hayvanlarını besliyoruz, sürekli olarak onların yanındayız” dedi.

Yorumlar (0)
10
açık