Yeni model Passat ve Tiguan Manisa Demoto’da 

banner297

Volkswagen Passat yenilendi. En son teknolojilerin yer aldığı araç, 3 farklı motor ve donanım seçeneği ile Volkswagen Demoto Manisa'da satışa sunuldu. Ayrıca Yeni Volkswagen Tiguan da %0,99 faiz kampanyasıyla otomobil meraklılarına göz kırpıyor.

Manisa 21.01.2021, 14:05
Yeni model Passat ve Tiguan Manisa Demoto’da 

Yeni Volkswagen Tiguan ile Volkswagen Passat yenilen yüzüyle Volkswagen Demoto Manisa'da otomobil severleri bekliyor. Yeni araç almak isteyenler için cazip teklifler sunuluyor. %0,99 faiz kampanyası göze çarpıyor.  Yeni Volkswagen Passat’ın en son teknolojilerle donatılan versiyonu Manisa'da yeni sahiplerini bekliyor. 

Yeni Passat, 1.5 lt TSI benzinli ve 2,0 lt TDI hacimli dizel motor seçenekleri ve 3 farklı donanım seviyesi ile Manisa'da satışa sunuldu.

30 MİLYON ADETLİK SATIŞ

1973 yılında pazara sunulan ve bugüne kadar 30 milyon adetlik satış rakamına ulaşan Volkswagen’in amiral gemisi Passat yenilendi. Markanın en son teknolojileriyle donatılan Yeni Passat, 0-210 km/s hızları arasında yarı otonom sürüş imkânı sağlayan asistan sistemi “Travel Assist” ve “Kapasitif Direksiyona” sahip ilk Volkswagen modeli olacak. Yenilikçi aydınlatma teknolojisine sahip LED farlar, 8 inçlik renkli dokunmatik ekrana sahip bilgi ve eğlence sistemi Yeni Passat modelinde standart olarak sunuluyor.

Volkswagen'in son teknoloji sürüş asistan sistemleri için marka çatısı olan IQ.DRIVE, kısmi otomom sürüş deneyiminin yolunu açan teknolojileri bir araya getiriyor. Bu sistemlerin en gelişmişi olarak yeni Travel Assist özelliği ilk defa Passat’ta tercih edilebiliyor. Böylelikle Passat, 0 km/s ile 210 km/s hız aralığında kısmi otonom sürüş imkanına sahip ilk Volkswagen modeli olma özelliğini kazanıyor. Travel Asisst sistemiyle birlikte Passat, IQ.DRIVE teknolojisinin bugüne kadar görülmüş en gelişmiş versiyonunu sunuyor.

Yeni nesil bilgi & eğlence sistemi, Passat'ın dijital gösterge paneli “Active Info Display” ile birbirine entegre bir şekilde çalışıyor. Dijital gösterge paneli önceki nesline göre büyük ölçüde geliştirildi. 11,7 inç boyuta sahip yüksek kontrastlı grafik ekran son derece net ve kaliteli görüntü sağlıyor. Mevcut fonksiyonlar ise bambaşka bir boyuta taşınmış durumda. Yeni özelliklerden biri olan çok fonksiyonlu direksiyondan tek tuşla ("View") üç farklı gösterge paneli tasarımı arasında geçiş yapılabiliyor. Ayrıca bilgi ve eğlence sistemi üzerinden detaylı ayarlar kolaylıkla ve kişiye özel olarak yapılabiliyor.

Volkswagen, Passat'ın tasarımını belirli kısımları keskinleştirerek daha rafine bir hale getirdi. Ön ve arka tamponlar, radyatör ızgarası ve arka tarafta tam ortada duran Passat logosu yeniden tasarlandı. Bunlara ek olarak yeni LED farlar, LED gündüz farları, LED sis farları ve LED stop lambaları, tasarıma kendine özgü bir hava katıyor. Yeni Passat; yarış mavisi, cam yeşili ve deniz kabuğu beji gibi renklerde de sunulacak. Yeni Passat’ta 17, 18 ve 19 inç boyutlarına sahip dört yeni alüminyum jant seçeneği de sunuluyor.

YENİLENEN İÇ TASARIM
Yeni tasarıma sahip çok fonksiyonlu deri direksiyonuyla birlikte Passat, farklılığını ortaya koyuyor. Orta konsolun üst tarafında aydınlatmalı modern bir Passat logosu bulunuyor. Koltuk kumaşı tasarımı, ön panel ve kapılarda kullanılan dekor elemanları da yenilenen diğer özellikler arasında yer alıyor. Vites topuzunun ön kısmında, akıllı telefonlar için isteğe bağlı kablosuz şarj özelliği, geniş bir saklama gözü ve USB girişi bulunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan ambiyans aydınlatma artık 30 farklı renk üzerinden seçim imkanı sunuyor.

SES SİSTEMİ DYNAUDİO'DAN

Danimarkalı hi-fi uzmanı Dynaudio, 700 watt'lık ses sistemini yeni Passat'ın iç tasarımına mükemmel şekilde uyması için titizlikle uyarladı. Böylelikle kaynağı fark etmeksizin otomobilde çalan müzik, Passat'ta görülen en kaliteli sese sahip.

120 PS'DEN 240 PS'YE 3 FARKLI MOTOR

Yeni Passat 1,5 lt TSI 150 PS benzinli ve 240 PS’lik iki farklı güç seçeneğine sahip 2.0 lt TDI dizel motor seçenekleri ile yollarda olacak. Yeni Passat'ın 150 PS gücündeki 1.5 TSI benzinli motoru, değişken Aktif Silindir Yönetimine (ACT) sahip ve yalnızca 1.500 dv/dk aralığında 250 Nm gücündeki maksimum torka ulaşıyor.
Yeni 2.0 TDI Evo, Passat'ın en önemli yüksek hacimli motorlarından biri haline gelecek. 150 PS güce sahip motor 7 ileri DSG şanzıman ile sunuluyor. Maksimum tork değeri ise 360 Nm'ye kadar çıkıyor.

DÜŞÜK TÜKETİM YÜKSEK PERFORMANS

Dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip 4MOTION teknolojisine sahip, 240 PS gücündeki 2.0 lt TDI seçeneği, Passat serisindeki en güçlü dizel motor olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek ve alçak basınçlı turbo şarjı bulunan çift turbo modülü teknolojisine sahip motor, Passat’ı saatte 247 km azami hıza kadar çıkarabiliyor. 500 Nm gücündeki (1.750 ile 2.500 rpm arasında) yüksek maksimum tork seviyesine sahip motor, standart olarak 4MOTION dört çekişli sistem ve 7 ileri DSG ile donatılıyor. Bu kombinasyon sayesinde yüksek performansa rağmen düşük tüketim değerleri elde edilebiliyor.

YENİ STANDART EKİPMANLAR

Yeni Passat’ta Trendline ve Comfortline donanım seviyelerinde LED ön farlar ve LED gündüz sürüş farları standart olarak sunulurken, Highline donanım seviyesinde ise “I.Q. Light” teknolojisine sahip LED matrix ön farlar yer alıyor. Highline donanım seviyesindeki bir diğer standart donanım olan kolay açılır bagaj kapağı “Easy Open” sayesinde elleriniz dolu iken arka tamponun altına yapılan ufak bir tekme hareketi ile elektrikli bagaj kapağı otomatik olarak açılabiliyor. Comfortline ve Highline donanım seviyelerinde yer alan sis farları da artık LED teknolojisine sahip. Highline donanım seviyesinde standart sunulan yeni tasarıma sahip LED “High” stop lambaları artık dinamik sinyal özelliğini de içeriyor.

DAHA KISA FREN MESAFESİ 

Passat’ın fren performansı, elektromekanik fren takviyesi ile ciddi oranda iyileştirildi. Sistem tüm yeni Passat donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor. Bu sayede konfor ve güvenlik konularında ciddi bir gelişme kaydedildi. Elektromekanik fren takviyesi Passat'ın frenlerinin daha da hızlı bir şekilde yanıt vermesini sağlıyor. Sistem ile fren müdahaleleri daha kesin bir şekilde kontrol edilebildiğinden Adaptif Hız Sabitleyici (ACC) de daha etkili bir şekilde tepki veriyor.

Yorumlar (3)
VARANDAŞ 2 ay önce
Volkswagen almıyacağız. Manisaya fabrika kurmaktan vazgeçtiler
4545 2 ay önce
istesek de alamayız zaten VARANDAŞ ta o kadar para yok.
Fabrikayı tepemize kursa da alamayız :)
ergun 2 ay önce
diğer bayilere göre fiyatları yüksek kalıyor.
6
açık