ULAŞIM KARTINI HES KODU İLE EŞLEŞTİRMEYENLERİN KARTI KAPATILACAK

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi MANULAŞ Genel Müdürlüğü, Manisa toplu ulaşımında HES Kodu sorgulamasının zorunlu hale getirildiğini açıkladı. Açıklamada, 30 Kasım 2020 tarihine kadar Manisalı vatandaşların Manisa kartlarını kişisel HES Kodu ile eşleştirmeleri gerektiği, aksi takdirde 1 Aralık 2020 tarihinde eşleştirme yapmayan vatandaşların ulaşım kartlarının kullanıma kapatılacağı bildirildi.

MANİSA 13.11.2020, 14:49
ULAŞIM KARTINI HES KODU İLE EŞLEŞTİRMEYENLERİN KARTI KAPATILACAK
MANULAŞ Genel Müdürlüğü, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla alınan ek tedbirler gereğince şehir içi toplu ulaşımında İçişleri Bakanlığı’nın 29/09/2020 tarihli, "Şehiriçi Toplu Ulaşımda HES Kodu Sorgulaması" başlıklı genelgesi uyarınca toplu ulaşım sisteminde HES Kodu kullanılması zorunlu hale getirildiği ifade edildi.
 
MANULAŞ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama;
 
-T.C. İçişleri Bakanlığı’nın, Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında “Şehir İçi Toplu Ulaşımda HES Kodu Sorgulama Başlıklı Genelgesi” ve Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun, bu genelgeye istinaden aldığı karar gereğince, toplu ulaşımda elektronik HES Kodu kontrolü uygulaması başlamıştır.
 
-Bu çerçevede, toplu ulaşım araçlarına binişte kullandığınız Manisa kartınızı, 30 Kasım'a kadar kişisel HES Kodunuz ile eşleştirmeniz gerekmektedir.
 
- Manisa.bel.tr ya da manulas.com.tr adresinden ve Manisakart mobil uygulamasından HES Kodunuz ile Manisa Kartınızı eşleştirebilirsiniz.
 
30 Kasım 2020 Pazartesi akşamına kadar işlemi gerçekleştirmeyen vatandaşlarımızın
Kartları 1 Aralık 2020 Salı günü kapatılacağından toplu ulaşımdan yararlanamazlar.
Mağduriyet yaşanmaması adına konuyu bilgilerinize sunarız.
 
Sistem Nasıl İşleyecek?
 
Manisa Kartların, HES Kodları ile eşleştirilmesi sonrası, toplu ulaşım araçlarına yapılan tüm binişler elektronik takip altına alınmış olacaktır. Biniş bilgileri, günlük olarak T.C. Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacaktır. Bakanlık, karantinada olması gerekirken dışarıda olan hastaların ya da temaslı kişilerin tespitini yaparak cezai işlem uygulayacaktır.
Güvenli ve sağlıklı yolculuklar dileriz.
Yorumlar (18)
Vatandaş 3 hafta önce
Sisteme bilgilerimizi girip onay verdikten sonra "beklenmedik bir hata oluştu" uyarısı alıyoruz. Öncelikle sisteminizi kontrol edip sonra insanlara çağrı yapsanız daha doğru olurdu.
Hakkı 3 hafta önce
Sayın belediye yetkilileri yaptığınız Sisteminize erişilmiyor. Milletle billur geçmeye devam edin.
Gurbetci 3 hafta önce
Hes kodu zaten e devlet de vatandaşın var herkesin
Niye zorluk çıkarıyorsunuz
Ne alaka kartla
Zaten maske mesafe ile biniliyor
Fadime 3 hafta önce
Manisa da ikametgah ediyorum ancak şu an başka şehirde bulunuyorum bu tarihten sonra manisaya geleceğim. Kartımın geçersiz sayılır olması beni mağdur duruma düşürecek. İçinde çok biniş ücreti bulunmaktadır. Hem param gidecek hem de ulaşım sıkıntısı yaşayacağım. Bunları göz önünde bulundurarak kararlar alınsın.
Ayşe 2 hafta önce
Sistemde bilgileri giriyoruz,
Fakat sürekli hat oluştu uyarısı veriyor❓❓❓❓❓❓❓❓
selahattin 3 hafta önce
Ben Manisa dışında oturuyorum. Ara sıra geliyorum Annemi ziyarete. Geldiğimde kullanamıyacak mıyım kartımı
Ayşe 2 hafta önce
Arkadaşlar ulaşım kart numarasını yazarken 04...le başlayan numaradan başlayıp devam edin.Diğer türlü sistem kabul etmiyor..
Nuriye 2 hafta önce
Forumu dolurduktan sonra onaylıyorum ama beklenmedik bir hata oluştu diyor 20 defa denedim ama hep hata veriyor sistemde arıza var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık