ŞEHZADELER'DEN KİRAZ PAZARI PROJESİ

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Sancaklıbozköy Mahallesinde bulunan Kiraz Pazarında Çiftçi ve tüccarların talebi ile yeni yapılan bin metrekarelik kapalı alanda incelemelerde bulundu. Kiraz pazarı projesinin Türkiye’de sayılı bir proje olduğunu ifade eden Başkan Çelik, üretici ve tüccarların rahatlıkla ticaret yapması için büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirtti.

MANİSA 01.05.2020, 18:19
ŞEHZADELER'DEN KİRAZ PAZARI PROJESİ

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, kiraz satış hareketliliğinin başladığı Kiraz Pazarında incelemelerde bulundu. İncelemeler esnasında Başkan Çelik’e Başkan Yardımcıları Atilla Efendioğlu, Mehmet Kavas ve Bilal Demir’de eşlik etti. Kiraz Pazarında faaliyet gösteren çiftçi ve tüccarların isteği üzerine kısa süre önce çalışmalara başlayarak yapımı tamamlanana bin metrekarelik kapalı alım satım alanı inceleyen Başkan Çelik “Bilindiği gibi Dünya’da Kuzey Küre’nin ilk Kirazı Şehzadeler ilçemizde üretiliyor. Bu yılda yılın ilk kiraz hasadı yapıldı.

Şehzadelerimize kazandırmış olduğumuz bu Kiraz Pazarı örnek bir projedir. Şehzadeler Belediyesi olarak biz üreticilerimize destek olabilmek için taşın altına elimizi koyarak böylesine güzel bir projeyi hayata geçirdik. Çiftçilerimizin ürettiği binlerce ton kiraz bu pazarda tüccarlar tarafından alınarak Dünyanın 4 bir yanına ihraç ediliyor. Kiraz pazarımız faaliyete geçip tam kapasite hizmet verdikten sonra artan talep karşısında yeni bir alana daha ihtiyaç oldu. Bu noktada çiftçilerimiz ve tüccarlarımızın bizden alım satımların rahatlıkla yapılabileceği bir alanın olması gerektiği talepleri oldu. Bizde bu noktada hemen bir proje geliştirerek bin metrekarelik bir alanı kapalı hale getirip çiftçi ve tüccarlarımızın hizmetine sunduk. İnşallah bundan sonra da alış veriş işlemleri bu kapalı alan altında daha sağlıklı bir şekilde sürecek. Biz bir tarım ilçe olan Şehzadelerimizde tarımı çok önemsiyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar 4 bin kilometrenin üzerinde malzemeli ve malzemesiz ovayolu bakımı gerçekleştirdik. Çiftçilerimiz olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için 2 tane hava tahmin ve erken uyarı sistemi kurduk. Çiftçilerimizin teknolojiyi daha yakından takip edebilmesi için düzenlenen tarım fuarlarına çiftçilerimizi götürdük. Bugün bu alanda yapmış olduğumuz kapalı yer ile birlikte Kiraz Pazarımız daha da cazip bir hale gelmiş oldu. Bereketli bir sezon olmasını diliyorum” dedi.


Geçtiğimiz sezonlarda çarşı içerisinde küçük dükkânlarda sağlıksız koşullarda kiraz alım satımı yapıldığı ifade eden Sancaklıbozköy Mahalle Muhtarı Kadir Dalgın Kiraz Pazarı sayesinde alım satımın çok daha güzel bir şekilde yapıldığını belirterek Başkan Çelik’e teşekkür etti. Başkan Çelik ve beraberinde ki heyet daha sonra Kiraz Pazarında bulunan tüccarlar ve çalışanları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

Yorumlar (6)
Tam Manisalı 5 ay önce
Ne bu şimdi, icraat mi ? Yani koyu Ak Partiliyim, ama ben ömrümde böyle proje üretmekten kısır bir belediyecilik anlayışı görmedim.Ha geçen seçim kime verdim oyumu yine Ömer Faruk Çelike, Niye sırf Reise olan minnet borcumuzdan, Siz daha bu kafayla devam edin, devam edin kedi köpek evi projelerinize, devam edin, dükkan ziyaretlerinize,devam edin boş vaatlerinize, devam edin Katı Atık Toplama Bedeli diye su zam kazıklarınıza, NASIL OLSA SON SOZU MILLET SOYLECEYECEK. Geçen seçimin galibiyeti, size armağan edildi, ama bu seçim size değil oy kuru ekmek yok.
HULUSİ 5 ay önce
az kaldı 2024'te çoğu cumhur ittifakı belediyesi sandığa gömülecek ama 2024'ten hatta 2023'ten önceki erken seçimde cumhur ittifakı yolcudur
CcC Orhan Sayar CcC 5 ay önce
özeleştiri yapmak lazımsa cumhur ittifakı belediyeleri Manisa'da 1 yıl içinde sınıfta kaldı chpyi çok noktada eleştiririm llakin haklarını teslim etmekte yarar görüyorum 4 tane belediye aslanlar gibi çalışıyor cumhur ittifakı belediyeleri ayakta uyumaya devam etsin sürekli vicdanlı bir ses olarak haklı çıkmaktan ben yoruldum cumhur ittifakı mensupları beni haklı çıkarmaktan bıkmadı
Güven Utkan 5 ay önce
bu coronavirüs bitirecek cumhur ittifakını gerçekleştiremeyecekleri büyük projelere bir kılıf buldular
45,5 5 ay önce
sayın Çelik imar,kentsel dönüşüm ne olacak daha dun gıbı hatırlıyoruz meydanlardaki vaatlerınızı....
Mehmet k.ö 5 ay önce
Kiraz alım yeri değil otopark olmuş orası yahu.
28
açık