Sağlık çalışanına tek öğün yemek verildiği iddiası! Valilik harekete geçti

banner297

Eski Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Doktor Tur Yıldız Biçer, sosyal medya hesabından 'PCR testini yapmak üzere 24 saat boyunca nöbet tutan sağlık personeline 24 saatte tek öğün yemek' verildiğini belirtti. Manisa Valiliğinden açıklama geldi.

MANİSA 16.12.2020, 08:12
Sağlık çalışanına tek öğün yemek verildiği iddiası! Valilik harekete geçti

Dr. Tur Yıldız Biçer, Twitter hesabından, "Manisa Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda Covid-19 tanısı için kullanılan PCR testini yapmak üzere 24 saat boyunca nöbet tutan sağlık personeline 24 saat boyunca gelen tek yemek… Tweet bu kadar…" paylaşımında bulundu.

Paylaşım üzerine bulunan Manisa Valiliğinden "Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan 'sağlık personeline 24 saat boyunca gelen tek yemek' başlıklı paylaşımlara ilişkin iddiarın doğru olup olmadığını tespit etmek amacıyla Valiliğimizce inceleme başlatılmıştır" açıklaması yapıldı.

Dr. Biçer'in paylaşında şu görsel yer aldı;

Yorumlar (9)
Öz Manisalı 1 ay önce
bunun pandemi dönemiyle alakası yok, pandemi olmasa bile bu yemek layık görülmez, aslında bu yemek de değil. bunun sorumlusu muhtemelen ihaleyi alan ve dağıtan firmadır, sorsanız 15 TL alıyordur kişi başına. üç kuruş fazla kazanmak için kıstıkça kısmış. ama bunu kontrol etmeyen ve önemsemeyen yöneticilerinde de büyük payı var.
Manisalı 1 ay önce
şimdi bir kılıf bulurlar
Sağlık çalışanı 1 ay önce
Aynı menü hafta sonu nöbette öğlen yemeği olarak çıktı ancak ayran yoktu, hatta lavaşlar elle koparılmış yarısı başkası tarafından yenilmiş gibi yarım lavaş ekmeği arasında peynir vardı. Ancak bunun da bir gelişme olduğunu düşünüyoruz daha önce kendi imkanlarımızla tedarik ediyorduk
Kayali 1 ay önce
Acaba bu insan bu zamanda böyle bir şey olabileceğine kendisi inanıyormu ???
Manisalı 1 ay önce
Yan taraftaki diğer paketleri de görmüyorsun, niye görmüyorsun; muhtemelen sen de mevcut sistemin bir yerinden (ihalelerinden, koltuklarından, bankamatiğinden vs.) tutmuş olduğun için görmüyor olabilir misin?
Kayali 1 ay önce
Acaba bu insan bu zamanda böyle bir şey olabileceğine kendisi inanıyormu ???
CBÜ 1 ay önce
Gerçek dışı bir iddia dan öteye gideceğini düşünmüyorum çamur at izi kalsın
Sağlık olsun 3 hafta önce
Sağlıkçılar en düşük memur maaşı alan neferlerdir. Bunun yanında 24 saat yemek kaç defa verilirse verilsin,personel yemekleri beğenmediği için kendi parasıyla dışarıdan paket yaptırıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
5
az bulutlu