PAZARCILAR ODASI’NDAN PERŞEMBE PAZARI ÇAĞRISI

banner297

Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Perşembe pazarının eski yerine taşınması için belediyelere ve milletvekillerine çağrıda bulunarak, sorunun çözüme kavuşturulmasını istedi.  

Manisa 23.12.2019, 14:21 23.12.2019, 14:26
PAZARCILAR ODASI’NDAN PERŞEMBE PAZARI ÇAĞRISI
banner388

Manisa'da iki yıldır Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde kurulan Perşembe pazarının, Eski Garaj Yeni Proje'nin iptal edilmesinin ardından, Şubat ayında pazarın yeniden eski garaj yanındaki eski pazar yerine taşınması kararlaştırılmıştı. 

Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, pazarın eski yerine taşınabilmesi için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.  Şener, Perşembe pazarının taşınması durumunda, pazar yerinin yarısının kapatılmaması nedeniyle esnafın ve vatandaşların yağmurlu havadan olumsuz etkileneceklerini söyledi.

"PAZARCILARIN ÜÇTE İKİSİ TEZGAH AÇMIYOR"

Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Avni Gemicioğlu Caddesi'nin pazar yerine uygun olmadığı için pazarcıların üçte ikisinin tezgah açmadığını dile getirdi. 

Şener sözlerini şöyle sürdürdü: "Büyükşehir Belediyesi'nde yaptığımız son görüşmede Şehzadeler Belediyesi başkan yardımcıları, zabıta müdürleri, Büyükşehir'in Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Bey, katıldığımız yönetimle birlikte, birlik başkanımız da olmak üzere bir toplantı yapıldı geçen hafta. Bu toplantıda pazarın üstünün kapandığını, bir masraf olduğunu, bu masrafın da pazarcı esnafından karşılanacağı söylendi. Biz buna karşı çıktık. Burada 2 senedir zaten esnafımız tezgah açmıyor. Üçte ikisi tezgah açmıyor, üçte biri ara caddede açıyor. 5-6 ay açmadık. Zaten bir eski perşembe kalkmıştı, bir pazar kaybolmuştu. Devamında da bu pazardan dolayı halkımız da mağdur. Esnafımızı mağdur." dedi.

Şener, "Belediyelerin bizden yeni pazar yeri için talep ettiği parayı verme şansımız yok. Bu konuda belediyelerimizden anlayış bekliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Şehzadeler Belediye Başkanımız ve milletvekillerimizden soruna bir çözüm getirilmesi çağrısında bulunuyoruz. Gelin hep birlikte hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın mağduriyetini giderelim" şeklinde konuştu.

Yorumlar (9)
Halil 2 yıl önce
Pazarcılar mı mağdurmuş ? :)))))))))))

yemin ediyorum hayatım boyunca bu kadar gülmedim :)

Orada bir mağdur var ise orada yaşayan insanlara bir sorun bakalım mağdur kimmiş ?
Vatandaş 2 yıl önce
Belediye Pazar yerini yapmış gecsene artık
hüseyin 2 yıl önce
perşembe pazarı olduğu gün ne ewlerimize girebiliyoruzz ne de çıkabiliyoruz yaşlısı var bayanı çoçuğu var bu kadar rezalet bir pazar yeri olamaz arkadaşlar mümkünse ne gerekir se yapılsın perşembe pazarın da oturanlar hakikattten madurr aileler var artı temizlik yapılıyorr ama nasıl bir koku nasıl pislik kalıntıları olmaz arkadaş adı temizlikk artıkk taşınsın bu pazar yeri yeter bu kadar rezalet aileler perişan oluyorr
kooperatiflere yer? 2 yıl önce
pzaryerleri kooperatiflere açılmalı
vatandaş 2 yıl önce
cumartesi pazarını da kaldırın çok mağduruz..şehzadelere ilçesine yakışmayan pazar yeri..
hasan 2 yıl önce
genellikle vatandaş madur apartman sakinleri madur burada kime görev düşüyorsa acilen yerine getirilsin
İsmail 2 yıl önce
Çarşamba günü öğlen kaldırımlar pazar tezgahları ile işgal ediliyor akıp giden trafikte okuldan çıkan çocuklarımıza birşey olursa hesabı kime keseceğiz ?
Gözde 2 yıl önce
Bizde çok magdur durumdayız pazarın içerisinde oturuyoruz ama pazarcılar yüzünden evimize girip çıkamıyoruz birde bebek arabamız var düşünün artık resmen rezaleti yaşıyoruz çarsamba öğleden başlıyorlar kurulmaya çoçuklarımız okuldan gelirken mecbur kaldırımdan inmek zorunda kalıyorlar bir an önce bi çözüme baglansın artık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31
açık