ÖZGÜR ÖZEL'DEN BAKAN KOCA'YA 'SİNOVAC' ÇAĞRISI

banner297

Özgür Özel, Bakan Koca'ya seslendi.

Manisa 29.04.2021, 20:56
ÖZGÜR ÖZEL'DEN BAKAN KOCA'YA 'SİNOVAC' ÇAĞRISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yakın zamanda bir konuşmasında, "Sinovac firması taahhüt ettiği takvime ne yazık ki uymuyor. Nisan ayı içerisinde 100 milyon aşının gelmesi gerekiyordu, yollayamadılar. Bu firmanın üretim eksikliğinden değil Çin hükümetinin üretilen aşıları kendi ülkesi için kullanmasından kaynaklanıyor" ifadelerini kullanmıştı.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Bakan Koca'nın bu konuşmasını sosyal medyadan paylaşıp Bakan Koca'yı etiketleyerek çağrıda bulundu. Bakan Koca'ya seslenen Özel, "Sinovac sözleşmedeki taahhütlerine uymuyorsa sızlanmaktan başka şeyler yapmanız gerekmiyor mu? Arkanızda saray rejimi durmuyorsa Parlamento var, biz varız! Barış zamanında aşıyı siyasi pazarlık malzemesi yapmak savaşta biyolojik silah kullanmakla aynı şey" açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (2)
Tam Manisalı 6 ay önce
Yaaa şu CHP milletin başına bela olmaktan başka ne işe yarar.Sayın Özel acaba Çin Hükümetinin Sinovac aşısını geciktirmesindeki neden sizin Devlet ile Çin hükümeti arasındaki yüksek gizlilik seviyesine haiz olan ticari bir belgeyi sırf hükümete muhaliflik uğruna yayınlamanız olabilir mi??? Bu millet keriz mi sizin yüzünüzden aşıyı alamıyoruz.Adamlar ticari sırlarımızı herkese açtınız diye göndermiyorlar şimdi,bir bitmediniz ya.
Vatandaş 6 ay önce
Çok konuşan boş konuşur derler.
15
açık