banner299

banner298

Özgür Özel: Bu parayla EYT’lilerin 37 yıllık maaşları ödenebilir

banner297

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarlık döviz rezerviyle ilgili önerilerde bulundu.   

Manisa 12.03.2021, 00:07
Özgür Özel: Bu parayla EYT’lilerin 37 yıllık maaşları ödenebilir
banner388

CHP lideri Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'nın döviz rezervi hakkındaki "128 milyar doları ne yaptın, kime verdin?" sorusuna sormuştu. 
Kılıçdaroğlu’na yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere, elimizdeki tüm araçları kullanarak fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu'nun sürekli sorduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır.” demişti.  
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ise şu açıklamayı yaptı: 
“128 milyar doları bir de böyle anlatalım dedik: Eğer para duruyorsa; Türkiye'deki her bir haneye 40 bin lira dağıtılabilir... 4 milyon işsize 85 yıl maaş bağlanabilir... Her bir esnaf 477 bin lira dağıtılabilir... EYT’lilerin 37 yıllık maaşları ödenebilir...”
 
 

Yorumlar (2)
MEHMET K. 1 ay önce
SİZ YA HESAP BİLMİYONUZ YA DA KAFANIZ YERİNDE DEĞİL. 128 MİLYAR DOLAR İÇİN AKLINIZCA ADRES GÖSTERİP EYT'Yİ KAŞIYORSUNUZ. PEKİ BU DEVLET YATIRIMINI NEYLE YAPACAK HİZMETLER NASIL OLACAK HAA TABİ SİZİN İÇİN KOLAYI VAR İMF... AZ BİRAZ ÜLKE MENFAATİNE KONUŞUN BİR KERE OLSUN...
osman 1 ay önce
siz önce menemende giden paraların hesabını verin bir beldiye 60 milyon yerse gerisini düşün
23
açık