ÖĞRENCİLERE OKULUN İLK GÜNÜNDE KURU ÜZÜM İKRAMI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı. Manisa'da okulun ilk gününde Şehzadeler Belediyesi tarafından öğrencilere sultani kuru üzümü ikram edildi.

MANİSA 21.09.2020, 11:23
ÖĞRENCİLERE OKULUN İLK GÜNÜNDE KURU ÜZÜM İKRAMI

Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı, okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim" şeklinde yapılacak.

Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

Yüz yüze eğitimin başlaması dolayısıyla ülke genelinde okullarda gerekli tüm dezenfeksiyon çalışmaları tamamlandı, gerekli hijyen ve dezenfektan ihtiyaçlarının da il müdürlükleri tarafından karşılandı.

Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak.

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30'ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze eğitim yapılacak. Ders saatleri arasında 10'ar dakikalık dinlenme süresi verilecek.

Okul yönetimlerince teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dahil olmak üzere gerekli planlamalar gerçekleştirilecek.

ÖĞRENCİLERE ÜZÜM TAKVİYESİ

Manisa'da okulun ilk gününde Şehzadeler Belediyesi tarafından öğrencilere sultani kuru üzümü ikram edildi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, sosyal medya hesabından "Sayın Bakanım Ziya Selçuk, yeniden ders başı yapan öğrenci kardeşlerimize sözünü verdiğimiz şifa kaynağı, enerji deposu Manisa’mızın meşhur Sultani Kuru Üzümünden ikram ediyoruz. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı ülkemiz için hayırlı olsun" açıkalamasında bulundu.

Yorumlar (1)
Manisa 1 ay önce
Böyle eğitim mi olur ya! Kaçınılmaz...
17
parçalı bulutlu