MESİR FESTİVALİ’NDE KONSERLER YAPILMAYACAK  

Çin'de başlayıp dünyaya yayılan Koronavirüsü nedeniyle Mesir Komitesi aldığı karar doğrultusunda Mesir Macunu festivali kapsamında yapılması planlanan konserler ve 19'uncusu düzenlenecek olan Yemek Yarışmasını iptal etti. Saçım töreni ile Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı ise verilen tarihlerde büyük coşku içinde gerçekleştirilecek.   

MANİSA 06.03.2020, 08:44
MESİR FESTİVALİ’NDE KONSERLER YAPILMAYACAK  

UNESCO'nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'nde yer alan ve bu yıl 480'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali 14-19 Nisan'da yapılacak.  Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim tarafından gerçekleşen saldırısı sonucu 33 kahraman askerimizin  şehit olması ve Çin'de başlayıp dünyaya yayılan Koronavirüsü nedeniyle Mesir Komitesi aldığı karar doğrultusunda Mesir Macunu festivali kapsamında yapılması planlanan şenlikler, konserler ve 19'uncusu düzenlenecek olan Yemek Yarışmasının iptal edilmesine karar verdi. 
21 Mart 2020 Cumartesi günü Nevruz Bayramı'yla birlikte Mesir Karma töreni gerçekleşecek. 19 Nisan'da ise Sultan Cami ve kubbelerinden 7 ton mesir macunu saçılacak. Mesir Komitesi tarafından aylar önce başlayan çalışmalar kapsamında 53 ülke, 10 kardeş şehir ve 5 kültür anlaşması bulunan şehirlerin temsilcileri, büyükelçi ve konsolosları festivale davet edilmişti. 2019'da yapılan 479'uncu festivalde Kibariye, Serkan Kaya, Fettah Can gibi ünlü sanatçılar konser vermişti. 
MESİR FUARINA HAZIRLIK  
Öte yandan Festivalin en önemli etkinliklerinde biri olan 27. Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde yapılacak. Fuar öncesinde hazırlıklara başlandı. Bu yıl birbirinden değerli birçok firma fuardaki yerini ayırdı. 
27. Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı, 14 Nisan Salı günü Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezinde kapılarını ziyaretçilerine açacak. 

Yorumlar (5)
4545 8 ay önce
Saçım töreni neden iptal olmuyor o halde. Vatandaş Törende daha fazla iç içe oluyor. İç içe de yanlış olur, ağız ağıza oluyor neredeyse... Konser mi sakıncalı görülmüş sadece...
H sezgin 8 ay önce
Bence saçma bişey her yıl bir bahane bulunuyor nerde o eski Mesir şenlikleri
Maccun 45 8 ay önce
Caminin önünde toplasan bin kişi mesir kapacak diye bu yıl 2 trilyon 750 milyar bütçe ayrılan bir etkinliktir. O gördüğünüz yerli yabancı tüm misafirlerin masrafları karşılanmaktadır. Yoksa atılan mesirin maliyeti bu bütçede binde birdir. Bence eskiden olduğu gibi sadece saçım töreni sembolik olarak yapılsın geçilsin. O kadar teferruata gerek yok. O kadar zengin bir il değiliz.
manisalı 8 ay önce
o zaman çarşı pazara da çıkmayalım stadyum da maçlar iptal edilsin avm kapatılsın toplanmak yasaklansın...siz bahane arıyormuşsunuz onu da bulmuşsunuz ne diyelim
Manisa sevdalisi 8 ay önce
Hersene aynı şey bibahane para yok demiyorlarda virüsü bahane ediyorlar.cengz bey son dönemin eski mesirler geri gelcek
13
açık