Mayis 2006 Yüzme Su Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Mesir Fuarı'nda

Bu yıl 27.'si düzenlenen Manisa Sanayi ve Ticaret fuarı ziyaretçilerini ağırlıyor. Büyükşehir Belediye Fuar Merkezi'nde bir çok firmaya ev sahipliği yapan fuarda bu yıl tek spor kulübü olarak katılan Mayis 2006 Yüzme Su Sporları Gençlik ve Spor Kulübü, Manisalıların oldukça ilgisini çekiyor. 

MANİSA 11.09.2020, 15:14
Mayis 2006 Yüzme Su Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Mesir Fuarı'nda

Manisa'nın ve TR 33 bölgesinin (Manisa Kütahya Afyon Uşak) tek dalış ve cankurtaran merkezi olan kulüp, 2006 yılından bu yana hizmet veriyor. 

Su sporları konusunda Manisa'nın onemli bir yer edinmesi adına mücadele ettiklerini belirten kulüp koordinatörü Aybars Üstün,  "14 yıldır Manisamızda yüzmeyi kültür haline getirmek için çalışıyoruz. Çocuklarımız gençlerimiz ve yetişkin bireylerimiz için sağlıklı yaşamı bir hobi değil, zorunlu bir yaşam şekline döndürmeyi kendimize görev biliyoruz. Bu konuda başta Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere, İl Müdürümüz sayın Yunus Öztürk'ün de tüm spor branşlarıyla beraber bizlere olan desteği ve mücadelesi arkamızda hissettiğimiz en büyük güç. Kendilerine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Cankurtaran merkezi olarak da, gençlerimize çok kısa bir sürede istihdam sağlamakla birlikte, meslek sahibi olmalarını da sağlayarak sahil ve havuzlarda cankurtaran olarak görevlendiriyoruz. Bu konuda ayrıca ülkemizin en önemli arama kurtarma ekiplerinden AFAD ile birlikte su altı aramalarına destek oluyoruz.  Bu yılki fuarın tek spor kulübü konuğu biziz. İsterdik ki bizimle birlikte bir çok spor kulübü de yerini alsın. Spor hayatımızı şekillendirsin, gayemiz bu yönde. İnsanlarımızın yüzmeye, dalışa olan merakından ve bize olan ilgisinden son derece memnunuz. Bu yıl pandemi dolayısıyla fuarja katılım tam anlamıyla mükemmel diyemesek de, ciddi sayıda insan sayısı ile tanıtımlarımıza devam ediyoruz. Yüzme, bağışıklık sistemini güçlendiren egzersizlerin en önemlisi olarak bilindiği için, virüsten korunmanın en güçlü yolu güçlü bir beden diyebiliriz. Bu bağlamda halkımızı bir kez daha yüzmeye davet ediyorum." dedi. 

Fuar 14 Eylül Pazar gününe kadar misafirlerine kapılarını açık tutacak.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu