banner299

banner298

Manisalılar uzun süre aradan sonra hafta sonu dışarı çıkacak! Manisa'da havalar nasıl olacak?

banner297

Manisa'da kontrollü normalleşme esnemeleri kapsamında uzun süre aradan sonra Manisalılar hafta sonu dışarı çıkacak. Peki hafta sonu hava nasıl olacak?

Manisa 05.03.2021, 09:46
Manisalılar uzun süre aradan sonra hafta sonu dışarı çıkacak! Manisa'da havalar nasıl olacak?
banner388

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Van, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevreleri ile Bitlis'in doğu ilçelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Van ve Hakkari çevreleri ile Bitlis'in doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, Siirt ve Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların bu sabah saatlerinde Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunuyor.
Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın ise genellikle kuzey ve batı kesimlerde güneyli, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

HAFTA SONUNA DİKKAT!

Manisa'da kontrollü normalleşme esnemeleri kapsamında uzun süre aradan sonra Manisalılar hafta sonu dışarı çıkacak. Peki hafta sonu hava nasıl olacak? Meteorolojiden alınan bilgiye göre hafta sonu en yüksek hava sıcakları 17 derecelerde görülse de Cumartrsi günü sağanak yağış beklentisi bulunuyor. Pazar günü hava az bulutlu olacak.

5 GÜNLÜK TAHMİN

Yorumlar (0)
24
açık