banner299

banner298

Manisalı bakkallar nefes kredisi istiyor 

banner297

Manisa Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Saffet Taşkıncan, işleri bozulan esnaflara ödenecek olan hibe desteğinin ayrım yapılmadan bakkalların da dahil edilmesi veya 6 ayı geri ödemesiz nefes kredi verilmesi gerektiğini kaydetti. 

Manisa 24.05.2021, 16:28 24.05.2021, 16:43
Manisalı bakkallar nefes kredisi istiyor 
banner388

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından esnafa verileceği açıklanan yeni destek paketine bakkal esnaflarının da dahil edilmesini ümit ettiklerini belirten Başkan Taşkıncan, “Cumhurbaşkanımıza kapalı esnaflarımıza sağladığı yeni destek paketi için çok teşekkür ediyoruz. Özellikle hibe olarak verilecek destekler kapalı kalan esnafa bir nebzede olsa nefes aldıracaktır. Bilindiği gibi bakkal esnafları yaşadığımız koronavirüs sürecinde kısıtlı da olsa açık kalmış, lakin zincir marketlerin karşısında son yıllarda hiç olmadığı kadar bunalmış ve ticari faaliyetleri bozulmuştur. Neredeyse tüm esnaf kesimine yönelik sağlanan hibe destek paketine bakkal esnaflarımızın da dahil edilmesini veya hibe olmasa bile en azından faizsiz 6 ayı geri ödemesiz nefes kredisi verilmesini ümit ediyoruz” dedi.
Özellikle son iki yıldır veresiye defteri iyice kabaran bakkalların taleplerini ilgili mercilere ilettiklerini vurgulayan Başkan Taşkıncan, “Başvuruları bu hafta başlayacak ve esnaflara iki grup halinde verilecek destek paketinde ayrım yapılmadan bakkal esnafımızın da yer alması, faizsiz 6 ay geri ödemesiz nefes kredi verilmesi, zincir marketlere yönelik başlatılan kısıtlamaların arttırılarak kalıcı olması, perakende yasasının bir an önce güncellenmesi hususlarındaki isteklerimizi; Genel Başkanımız Bendevi Palandöken öncülüğünde yeniden talepte bulunduk. Esnafımızın moral bulacağı desteklerin verilmesi için ümitliyiz ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimizden gelecek güzel haberleri bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (2)
Hakkı 4 hafta önce
Pandemi en çok sizi etkiledi doğru, hep açıktınız.
Pandemi mağduru esnaf 4 hafta önce
Sayın bakkallar odası başkanı utanmadan birde esnafa verilecek paketten sizde yararlanmak istiyoruz diyorsun pandemi sizlere dokunmadiki ne yüzle istiyorsunuz.ayip hiç açılmayan esnafa karşı ayıp.utanin biraz.
27
parçalı az bulutlu