Manisalı 9 milli cimnastikçi tüm branşlarda ülkemizi temsil edecek

banner297

Manisalı 9 Milli Cimnastik Milli Takım Sporcumuz, 08-18 Haziran'da Portekiz’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasında tüm branşlarda ülkemizi temsil edecek. 

Manisa 28.05.2022, 13:05 28.05.2022, 15:26
Manisalı 9 milli cimnastikçi tüm branşlarda ülkemizi temsil edecek

Vali Yaşar Karadeniz, her birinin şampiyonluğu bulunan Cimnastik Milli Sporcularımızla Dünya Şampiyonası öncesinde düzenlenen yemek programında bir araya geldi. Programa Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, milli sporcularımızın antrenörleri Mehmet Ali Ekin, Gürkan Er, Hazal Akay ve Rüya Arsan ile Federasyon İl Temsilcisi Latif Giray Gülen de katıldı.

Programda konuşan Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, tüm branşlarda 9 Manisa'lı Milli Sporcumuz ile ülkemizin temsil edilecek olmasının gururunu yaşıyoruz diyerek milli sporculara başarılar diledi.

Avrupa ve Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı, 2017 Avrupa 2. si ve 2021 Dünya 4.sü Okay Arsan, Dünya ve Avrupa Şampiyonası 4. sü Şimal Seyman, Avrupa Şampiyonası 4. sü Göktürk Balcı, 2020 Online Dünya Şampiyonu ve 2022 Bükreş Cup Şampiyonları Selin Özermiş, Yudum Atan ile 2022 Bükreş Cup Şampiyonları; Sahra Saylan, Arın Pekömür ve Eylül Naz Aygör ile bir arada olmaktan gurur duyduğu söyleyen Vali Karadeniz, “Spor Şehri Manisa’ unvanını sonuna kadar hak ediyoruz” dedi. 

Dünya Şampiyonasında Manisa’dan her birinin şampiyonluğu bulunan ve tüm branşlarda ülkemizi temsil edecek 9 Milli Sporcumuz olması büyük bir başarıdır diyen Vali Karadeniz “Sporcularımız azimle ve inançla çalışıyor ve hak ettikleri başarıları kazanıyorlar. Onlar,  hem Manisa’nın hem de Türk Milletinin gurur kaynakları. Bizler her zaman onların yanında ve destekçileriyiz. 08-18 Haziran’da Portekiz’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasından da şampiyon olarak döneceklerine, ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak İstiklal Marşımızı tüm Dünya’ya bir kez daha dinleteceklerine yürekten inanıyor, başarılar diliyorum” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu da programa telefon ile katılarak farklı branşlarda milli sporcularımızın Avrupa ve Dünya Şampiyonaları ile Olimpiyatlarda Ülkemizi gururlandırdıklarını söyleyerek Milli Cimnastikçilerimize Dünya Şampiyonasında başarılar diledi. 

Milli Sporcularımızda şampiyonalarda Türkiye’yi temsil edecek olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyerek, kendilerine destek olan herkese teşekkür ederek İstiklal Marşımızı Portekiz’de okutmak için çalıştıklarını ifade ettiler.

Yorumlar (0)
29
açık