MANİSA'DA ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONUNDAN ENSTANTANELER

banner297

Manisa’da 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in ev sahipliğinde bir otelde resepsiyon verildi.

Manisa 31.08.2021, 15:25 31.08.2021, 15:31
MANİSA'DA ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONUNDAN ENSTANTANELER

Resepsiyona Vali Yaşar Karadeniz ve Eşi Zehra Karadeniz, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, AK Parti Manisa Milletvekilleri Semra Kaplan Kıvırcık, Tamer Akkal, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa 1'inci Komando Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Sebahattin Kalkan,  İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, askeri erkan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.  Eşi Zehra Karadeniz ile birlikte konuklarını kapıda karşılayan Vali Yaşar Karadeniz daha sonra tek tek masaları gezerek konukların bayramlarını tebrik etti.
Resepsiyonda konuşan Vali Yaşar Karadeniz, Başarılamayacak olanın, 99 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde kadın, çoluk, çocuk, milletçe başarıldığını ifade etti ve 30 Ağustos zafer bayramını kutladı. Vali Karadeniz konuşmasına şöyle devam etti “ 19 Mayıs 1919 da Samsunda başlayan bu mücadele, 30 Ağustos zaferinin kazanılmasıyla da artık kurtuluş savaşının lehimize biteceğiyle tescillendi, 9 Eylül 1922 de de İzmir’de neticelendi. Bu savaşla biz her şeyden önce bağımsızlığımızı kazandık. Türk Milleti olarak bağımsız olarak ayakta kalacağımızı tüm dünyaya ilan ettik ve bu zaferden sonra Cumhuriyete giden yolun kapısı açıldı. 1923’te de cumhuriyetimiz ilan edildi ve tüm bunların üzerine de daha sonra Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında hep birlikte ekonomik ve sosyal kalkınma süreci içerisine girdik. Bu zafer sadece bizi etkilemedi, dünyayı da etkiledi her şeyden önce o dönemde sömürge altında yaşayan bir sürü millet vardı ve bunlar Türk Kurutuluş savaşını örnek alarak bağımsızlık mücadelesine giriştiler, onlarda zafere ulaşarak toprak egemenliğine dayalı emperyalizm projesini sona erdirdiler. Bunun gibi bir çok yönden, bu zafer aslında dünyanın gidişini değiştiren bir zaferdir. Bu güne döndüğümüzde bugünde yine aslında o gün kazandığımız şeylerin kayıttan atılmadığını, akıldan çıkarılmadığını, yine bu emperyalist ülkelerin emperyalizmin şeklini değiştirerek diğer ülkeler üzerinde egemenliklerini sürdürmeye çalıştıklarını hepimiz biliyoruz ama bizler bu konuda aşılıyız ve bu oyunları hep bozduk, bundan sonra da bozmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki 30 Ağustos zaferi yokluklar içerisinde kazanılmış bir zaferdir. Üstelik Balkan savaşından ve birinci dünya savaşından yorgun olarak çıkmış ordumuzun o imkânsızlıklar üzerine böyle bir zaferi kazanmış olması, bizim bu gün için daha büyük hedeflere sahip olmamıza ışık tutuyor.” 

Resepsiyon, Zafer Bayramı pastası kesilmesiyle sona erdi

Yorumlar (1)
MUHASEBE 13 ay önce
(30 AĞUSTOS KUTLAMASINA LAF ETTİĞİMİZ YOK) ama Milletin paralarını buralara harcıyorlar ya. ne diyelim.
27
açık