banner299

banner298

Manisa’da çelenk polemiği

banner297

Manisa Valiliğinin çelenk koyma yasağını delen Manisa Barosu ve Eğitim-İş Sendikası çelenk koyma sonrasında emniyet birimleri ile polemik yaşadı.

Manisa 23.04.2021, 11:13
Manisa’da çelenk polemiği
banner388

Haber: Ahmet Ünsal

Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Cumhuriyet Anıtına Baro çelengini bıraktıktan sonra devreye giren Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Akgöllü, Valilik Kararının dışında Cumhuriyet Anıtına çelenk bırakan Manisa Baro Başkanı Ali Arslan’a “Sayın başkan çelenginizi koydunuz, fotoğraflarınızı sosyal medyanızdan paylaştınız şimdi sıra koyduğunuz çelengi yerinden alarak kurumunuza götürmek. Eğer siz götürmek istemezseniz biz çelenginizi buradan alır Emniyet Müdürlüğümüzde güvenli bir şekilde misafir ederiz” uyarısında bulundu.

Baro Başkanı Arslan da "Bugün milli bayram çocuklarımız gelemese de biz çelengimiz ile onları temsil etmek gurur duyarız. Eğer bir ceza yazacaksanız yazabilirsiniz ancak biz çelengi buradan kaldırmayacağız. Kaldıracaksanız hiç olmazsa gün boyu kalırsa seviniriz" diye yanıt verdi.

 
Valiliğin çelenk bırakmama kararına aykırı davranan bir başka STK ise Eğitim-İş Manisa Şube Başkanı Zeki Dirlikli, Şube sekreteri Metin Tamtekin bıraktığı çelenk oldu. Emniyet birimleri Eğitim-İş yöneticilerine de aynı uyarıda bulundu. Sendika yetkilileri, çelenklerini Cumhuriyet Anıtından kaldırdı.

Yorumlar (4)
MANİSA'LI 2 hafta önce
İŞİNİZ GÜCÜNÜZ GERMEK DİMİ. ANCA GERİN ORTALIĞI SİYASİ AYAĞINIZ DA KALKSIN ALTERNATİF TÖREN YAPSIN.
trafik lambası 2 hafta önce
ülkede atatürkçülük,cumhuriyet kavram ve değerleri bitirilmiştir,hergün her saat birileri görev edinmiş ortamı germek için,sonumuz iyi değil..
sosyal mesafe 2 hafta önce
hani sosyal mesafe nerede
TÜRKOĞLU 2 hafta önce
akp'nin lebaleb kongrelerinede aynı duyarlılığı göstermişmiydiz?
26
açık